Putin je nosio portret svog oca Vladimira Spiridonoviča Putina, učesnika Velikog otadžbinskog rata, dok je Vučić nosio sliku svog dede Anđelka Vučića, koja mu je, kako je rekao za Sputnjik, jedina koja mu je ostala.
„Moj otac je dobio ime po njemu, zato što je rođen nekoliko meseci posle njegove smrti. Mog dedu su ubile ustaše, kao i više članova porodice Vučić i Kunovac — porodice moje bake. Neki kažu da su pojedini od njih završili u Jasenovcu, drugi kažu — pojedini u Jadovnu, neki su na jednom spisku, neki na drugom — svejedno, svi znaju zašto i na koji ih je način ta sudbina zadesila. Mi se tim ljudima, koji su samo hteli da budu svoj na svome i koji su stradali samo zato što nisu hteli da budu na strani hrvatskih nacista, ponosimo“, rekao je Vučić.
Prema procenama ruskih medija, u akciji učestvuje oko milion ljudi svih generacija, koji će preći put dug šest kilometara.
Rusi pronose portrete svojih predaka, sovjetske i ruske zastave, kao i balone u bojama ruske trobojke: bele, plave i crvene.
„Dok mi pamtimo pobednike, oni će živeti“, ističu učesnici.
Zanimljivo je da je jedan od učesnika „Besmrtnog puka“ nosio, na istom koplju zajedno sa sovjetskom, i američku zastavu, kao simbol savezništva i zajedničke pobede nad fašizmom u Drugom svetskom ratu.
U moskovskoj prestonici tradicionalno su organizovane i poljske kuhinje — u velikim loncima kuva se kaša od heljde i deli se prolaznicima.
Paralelno sa „Besmrtnim pukom“, Dan pobede se obeležava i na brojnim trgovima i parkovima — organizuju se koncerti, festivali, izložbe — čak oko 300 događaja. Sa razglasa se čuje muzika, a prolaznici uglas pevaju rodoljubive pesme.
Na Crvenom trgu se pojavio i robot koji drži korpu sa Georgijevskim lentama i cvećem, koje deli prolaznicima, a takođe „peva“ i „Kaćušu“.
Mnogi gosti prestonice su iznajmili stanove u Tverskoj ulici, nadomak Crvenog trga, kako bi sa prozora gledali vojnu paradu i šetnju „Besmrtnog puka“. U proseku, iznajmljivanje stana sa pogledom na glavni gradski trg je koštalo oko 75 evra po danu.