„Najbolji primer je Avganistan – gde god da je došla američka vojska, ona je u toj zemlji ostala dugo“, rekao je on.
Istovremeno, Siromalotov nije mogao da precizira kakvo će konkretno biti to vojno prisustvo, iako se zapitao zbog čega bi uopšte neko ulagao sredstva u vojnu bazu u Tanfu ukoliko uskoro namerava da povuče vojsku.
On je istovremeno naveo i da Moskva ne raspolaže nikakvom informacijom o eventualnoj smrti lidera terorističke organizacije DAEŠ Abu Bakra el Bagdadija.
Saradnja sa Velikom Britanijom upitna
Govoreći o saradnji sa Velikom Britanijom po pitanju borbe protiv terorizma, Siromolotov je ukazao da će situacija sa trovanjem bivšeg ruskog obaveštajca Sergeja Skripalja i njegove ćerke Julije u velikoj meri uticati na pripremu Svetskog prvenstva u fudbalu, koje će biti održano na leto u Rusiji.
On je podsetio i kako je slučaj „Litvinjenko“ uticao na saradnju Moskve i Londona. „Velika Britanija je prekinula odnose sa Rusijom, nije dozvolila našoj ekipi da učestvuje na Olimpijskim igrama u Londonu, a potom je tražila da bude prisutna na Olimpijskim igrama u Sočiju. Ista situacija će biti i sada, tražiće da dođu, ali mislim da je to pitanje već rešeno“, istakao je.