„Nadam se da ćemo se bolje razumeti i da ćemo kao predstavnici Srbije u Saudijskoj Arabiji preneti ispravnu poruku o nama. Takođe, nadam se da ćemo uspeti da sklopimo poslove koji će biti zanimljivi Srbiji i svim građanima“, rekao je Jusufspahić za Tanjug.
Ambasador očekuje da će se uskoro sastati predstavnici vlada i ministarstava rada dveju zemalja i da će postići dogovor o zapošljavanju radne snage iz Srbije u Saudijsku Arabiju, kao i o investiranju saudijskog kapitala u Srbiji.
Za Jusufspahića Saudijska Arabija je idealno mesto za privremeni rad iz dva razloga:
„Dobro se zaradi, ali ne daju vam državljanstvo i lepo se vratite u svoju maticu. Kad odu na Zapad da rade, ljudi ostanu jer prime državljanstvo. Svaki posao koji ovde radite, možete i u Saudijskoj Arabiji. Nadam se što skorijem susretu dveju vlada i ministara rada kako bi se sve utanačilo oko toga da ne bi bilo zloupotreba naših radnika“, kaže Jusufspahić.
On pozitivno ocenjuje unapređenje odnosa Srbije i Turske, kao i nedavnu posetu Bilala Erdogana, sina turskog predsednika Srbiji.
„Dolazili su ovde i sinovi nekih drugih ’štampara para‘. Naravno, dobrodošao je svako, pogotovo ako ima dobru ideju za posao da radimo i zaradimo, ali blagoslovljeno“, kaže Jusufspahić koji je i predsednik Vrhovnog sabora Islamske zajednice u Srbiji.
Na pitanje da li je zadovoljan položajem muslimana u Srbiji, bivši muftija srbijanski Islamske zajednice Srbije odgovara:
„Sve je do nas. Nadam se da dobro radimo i onako kako je Bog zadovoljan. Postoje različite težnje i shvatanja, da li smo mi odavde ili smo stranci, ’uvozni‘, uljezi… Nismo Islamska zajednica u Srbiji već Islamska zajednica Srbije, svesni da i taj naziv mora da se menja, a to je uloga muftije. On kapira, a ne kopira Kuran. Važno je kako prenosimo smisao onoga što nam je Bog poslao u svojoj poruci“, ukazuje Jusufspahić.
U tom kontekstu, ističe da je termin „zajednica verujućih“ prikladniji od „verska zajednica“.
Tanjug