Predstavnici ruske delegacije naveli su ranije da se dokument koji su potpisale Kina i Rusija poziva na rezoluciju Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija 2231 i Zajedničkog sveobuhvatnog plana dejstava. Moskva i Peking su otvoreni za konstruktivne predloge za dopunjavanje teksta, a inicijativu je već podržao Kazahstan.
U dokumentu je predloženo da se podrži sveobuhvatno i efikasno ispunjavanje nuklearnog sporazuma s Iranom, u okviru rezolucije Saveta bezbednosti UN 2231.
Predloženo je i da se prizna da je ovaj sporazum znatno doprineo jačanju globalne arhitekture suzbijanja nuklearnog naoružanja i međunarodne bezbednosti, te da je njegovo zaključivanje pokazalo da pitanja suzbijanja nuklearnog oružja mogu da budu rešena samo diplomatskim putem, u skladu sa Sporazumu o suzbijanju nuklearnog naoružanja.
Predloženo je takođe da se istakne važna i nezavisna uloga Međunarodne agencije za atomsku energiju u radu na verifikaciji i nadgledanju iranskog nuklearnog programa, kao i da se pozitivno ocene stalna uveravanja generalnog direktora Agencije da Iran potpuno ispunjava svoje obaveze u okviru Sporazuma.
Iran i „šestorka“ međunarodnih posrednika (Rusija, SAD, Velika Britanija, Kina, Francuska i Nemačka) potpisali su 14. jula 2015. godine sporazum o rešavanju višegodišnjeg problema iranskog nuklearnog programa. Prema ovom sporazumu, Iranu su ukinute finansijske i ekonomske sankcije Saveta bezbednosti UN, Evropske unije i SAD, u zamenu za odustajanje od nuklearnog programa. SAD, Velika Britanija, Francuska i Nemačka su u januaru obrazovale grupu za izradu dodatnog sporazuma s Iranom.