Kako je ocenio, sirijski objekti su gađani i sa kopna, tačnije iz sirijskog grada Tanfa, koji američke snage „nezakonito drže u svojim rukama“.
Ukupno su tokom napada na radio-lokacionim uređajima zabeležena 103 leteća cilja, odnosno rakete koje su poletele ka sirijskim gradovima.
Istovremeno, Konašenkov je naveo i da su glavni ciljevi, pored objekata u Barzi i Džarmani, bili i vojni objekti i aerodromi.
„Napad je izvršen po nezaštićenim objektima, a ne o bunkerima koji su branjeni PVO sistemima. Dovoljno bi bilo 10 raketa da bi te zgrade bile uništene“, precizirao je.
Konašenkov je dodao i da je sa sirijske strane, prilikom odbrane objekata, utrošeno ukupno 112 raketa, kao i da su svi sirijski PVO sistemi, koji su proizvedeni još u Sovjetskom savezu, pokazali izuzetno visok stepen efikasnosti.
Podsetimo, Sjedinjene Američke Države, Francuska i Velika Britanija izvele su u subotu ujutru raketne napade na sirijske vladine objekte, koji se, prema njihovom mišljenju, upotrebljavaju za proizvodnju hemijskog oružja.
Tokom vojne operacije one su na Siriju lansirale više od 100 raketa, od kojih su 71 oborile snage sirijske protivvazdušne odbrane. Ruske snage nisu bile uključene u obaranje raketa, ali su pratile sva lansiranja.
Predsednik Rusije Vladimir Putin nazvao je vojnu operaciju agresijom na suverenu državu, podsećajući da hemijski napad u Siriji nije potvrđen.