Te optužbe dolaze od onih koji svet dele na „naš“ i „njihov“, nezavisno od toga čime se određeni ljudi bave i koje metode primenjuju — bilo da su terorističke ili ne, dodao je Rjabkov.
„Pogledajte šta se svojevremeno dogodilo u Iraku, a sada Zapad kuka kako nije moguće implementirati rezoluciju o uvođenju humanitarne pauze u Istočnoj Guti. Isporuku pomoći koče snage koje se bore protiv sirijske vojske, kao i određene terorističke grupacije koje su u Rezoluciji navedene kao zabranjene“, ukazao je zamenik šefa ruske diplomatije.
On je podsetio i da je danas na snagu stupila petočasovna humanitarna pauza kako bi se izveli civili iz Istočne Gute. Prva takva pauza je planirana za 27. februar, ali militanti koje se bore protiv sirijske vojske nisu dozvolili da se ona realizuje.
Rjabkov se osvrnuo i na antiruske sankcije Sjedinjenih Američkih Država, ocenivši da Rusija u svakom trenutku može da pruži odgovor koji bi mogao biti sveobuhvatan.
„Odgovor na antiruske sankcije može biti dat u najrazličitijoj formi“, upozorio je on, iako nije precizirao kakve bi konkretno kontramere Rusija mogla da preduzme.
Upitan da prokomentariše nedavni slučaj sa „argentinskim kokainom“, Rjabkov je rekao da ovim putem neko pokušava da „ocrni“ prijateljske odnose koje Rusija ima sa Argentinom i dodao da su verzije o tom slučaju koje se pojavljuju u medijima izmišljene.
„Ne vidim smisla da razgovaramo o tome, slučaj je rešen, ostalo je da bezbednosne službe dovrše posao“, zaključio je Rjabkov.