Jedan od tih slučajeva desio se kada je jedan slon zalutao u selu, a veliki broj ljudi okupio se oko životinje i počeo da je slika.
Uznemirena životinja uhvatila je jednog dečaka surlom, bacila ga na zemlju i usmrtila.
Sličan napad desio se i u septembru, kada je slon ubio pripadnika obezbeđenja koji mu se približio želeći da napravi selfi sa životinjom.
Osim toga, zabeleženi su brojni slučajevi kada su životinje ozbiljno povredile ljude koji su hteli da se slikaju sa njima.
„Ima dosta slučajeva napada slonova, ali malo se o tome pričalo“, rekao je za Bi-Bi-Si stručnjak za životinje Bisvadžit Mohanti.
Vlada Orise počela je da se ozbiljno bavi ovim trendom, a kako je rečeno Bi-Bi-Siju, u planu je da se organizuju vežbe i kampanje kako bi se podigla svest o opasnosti približavanja divljim slonovima.
Prema zvaničnim podacima, šezdeset osoba je poginulo prilikom napada slonova, ali nisu svi povezani sa pravljenjem selfi fotografija.
Kako se navodi, slonovi izlaze iz šuma i približavaju se naseljenim mestima najverovatnije zbog nedostatka hrane, a u decembru i januaru je veći broj slonova koji na plantažama pirinča pronalaze hranu.
Prema istraživanju Karnegi meloun Univerziteta, Indija poslednjih godina drži rekord po broju smrtnih slučajeva osoba koje su pokušavale da naprave selfi.