Objašnjavajući razloge ovakvog stava, šest odsto ispitanika je izjavilo da „niko ne treba da se meša u unutrašnje stvari Ukrajine“, šest odsto njih smatra da je to besmisleno, a pet odsto ne veruje Ujedinjenim nacijama i njihovim mirovnim snagama.
Pojedini učesnici ankete su naveli da razmeštanje oružanih snaga UN u regionu može da bude pretnja bezbednosti Rusije, da može da produbi sukob ili da dovede „do posledica kao u Jugoslaviji“.
Pozitivno je ideju o uvođenju mirovnog kontingenta na jugoistok Ukrajine ocenilo 27 odsto ispitanika.
U prekid sukoba i stradanja ljudi zahvaljujući takvom rešenju veruje 11 odsto učesnika u anketi.
Deo ispitanika je naveo da bi se pozitivno odnosilo prema uvođenju mirovnih snaga u Donbas ukoliko bi oni bili iz Rusije i Belorusije.
Mišljenje o tome da li bi dolazak mirovnjaka doneo više štete ili koristi žiteljima Donbasa je podeljeno – te dve varijante odgovora izabralo je po 24 odsto ispitanika. Deset odsto učesnika u anketi smatra da ne bi bilo ni štete, ni koristi, šest odsto očekuje „podjednaku štetu i korist“.
Prema anketi, 21 odsto Rusa smatra da bi od uvođenja mirovnjaka UN korist imala Ukrajina, 13 odsto smatra da bi dobit imale samoproglašene narodne republike Donjecka i Luganska.
Prema mišljenju 14 odsto ispitanika, korist neće imati nijedna sukobljena strana, 12 odsto anketiranih smatra da će dobit imati i Kijev i LNR i DNR.
Prema mišljenju 35 odsto anketiranih, bez obzira na postojeće nesuglasice u vezi s uvođenjem mirovnjaka UN u Donbas, dogovor o tome će ipak biti postignut. Suprotno mišljenje ima 26 odsto Rusa.
Većina, njih 47 odsto, smatra da mirovnjaci neće pomoći da se prekinu borbena dejstva u regionu. U prekid borbenih dejstava veruje 23 odsto ispitanika.