Kako je preneo Rojters, oni će u kasnijoj fazi odlučiti koga će sankcije pogoditi.
Ministri inostranih poslova EU složili su se oko uvođenja embarga na oružje i pravne osnove za zabranu putovanja i zamrzavanja imovine bez debate na redovnom sastanku u Briselu, navodi britanska novinska agencija.
Američko Ministarstvo finansija uvelo je u petak sankcije za još deset zvaničnika Venecuele, među kojima je i nekoliko ministara u vladi, za koje tvrdi da su pomogli venecuelanskom predsedniku Nikolasu Maduru u pokušaju da podrije demokratsku vladavinu u zemlji.
„Ovi pojedinci su povezani sa podrivanjem izbornog procesa, cenzurom medija ili korupcijom u vladinim programima hrane u Venecueli“, navedeno je u saopštenju američkog ministarstva.
Među zvaničnicima kojima su uvedene sankcije su ambasador Venecuele u Italiji Hulijan Rodrigez Dijaz, ministar kulture Ernesto Emilio Viljegas Poljak, ministar za poljoprivredu Fredi Bernal Rozales.
SAD su uvele sankcije na desetine aktuelnih i bivših zvaničnika Venecuele od kako je vlada te zemlje oformila Ustavnu skupštinu u avgustu, kojoj su dodeljena praktično neograničena ovlašćenja.