„Više bih voleo da se ograničim reakcijom samog Gugla. Nisam čuo da nas je Gugl optužio za ono što ste upravo rekli. Čuo sam da je od Gugla traženo da istraži ovu stvar. A ove optužbe su iznete tako da ih Gugl potvrdi ili opovrgne. Gugl ih je opovrgao“, odgovorio je Lavrov na konferenciji za medije na pitanje novinarke koja je izjavila da Gugl navodno optužuje Rusiju za pokušaj da utiče na izbore za predsednika SAD preko miliona lažnih naloga.
Lavrov je naglasio da „ni RT, ni bilo koja druga ruska struktura nisu zloupotrebljavale Gugl, uključujući Jutjub, tokom predizborne kampanje u SAD prošle godine.“
„Saopšteno je da je na dva nalog postavljeno nekoliko reklamnih oglasa, za to je plaćeno nešto manje od pet hiljada dolara. Strašna suma, naravno, za američku predsedničku kampanju. Ni u jednom od ovih oglasa nije pronađeno ništa što bi ukazivalo na usmerenost ovog materijala na neku političku ili geografsku grupu sa nekim nelegitimnim ciljevima. To vam je odgovor koji sam gotovo bukvalno citirao na osnovu onoga što je Gugl sam rekao“, istakao je Lavrov.
Kompanija Gugl je saopštila da nije pronašla dokaze o manipulacijama ruske televizije RT i drugih ruskih državnih medija na platformi Jutjub. U dokumentu se navodi da su neki pokrenuli pitanje o korišćenju Jutjuba od strane televizije RT, medija koji finansira ruska vlada. Istraživanje Gugla „nije otkrilo dokaze o manipulaciji naše platforme ili kršenju naše politike“. Kompanija ističe da RT i svi ostali mediji koje finansira država „nastavljaju da poštuju standardna pravila“.
Ranije su američki mediji optužili Rusiju da je podržala Trampa na izborima putem društvenih mreža, ali za to nisu pružili nikakve dokaze. Društvene mreže, uključujući Fejsbuk i Tviter, obećale su da će sarađivati o ovom pitanju sa odborima američkog Senata i Predstavničkog doma koji istražuju navodno „mešanje Rusije“ u izbore i „zavere Trampa sa Rusijom“. Postojanje takve „zavere“ negirali su i Kremlj i Bela kuća.