„Razmatramo to pitanje, ali zasad ne možemo da ga prezentujemo i da govorimo o konkretnom sadržaju“, rekao je Volodin na marginama 137. skupštine Interparlamentarnog saveta.
On je, takođe, rekao da pokušaji da se parlamentarcima spolja nametnu politički recepti i predstave o demokratiji razaraju političku kulturu.
Volodin je naglasio da se Državna duma dosledno zalaže protiv bilo kakvih dejstava koja ograničavaju mogućnost dijaloga, posebno kada se to događa na interparlamentarnom nivou.
„Diskriminacija prava nacionalnih delegacija je nedopustiva. Produktivna saradnja u interparlamentarnim strukturama je moguća samo kada svi imaju pravo glasa“, rekao je Volodin.
Rusija od 2016. godine ne šalje zahteve za akreditovanje svoje delegacije u Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope, pošto su 2014. i 2015. godine ruski poslanici bili lišeni prava glasa na sednicama i mogućnosti da učestvuju u radu ustavnih organa Skupštine zbog situacije u vezi s Krimom.
Ovog leta je Rusija obustavila uplatu dela iznosa u budžet Saveta Evrope za 2017. godinu dok se potpuno ne obnovi obim ovlašćenja njene nacionalne delegacije.