Tako, list „Miror“ piše da nova raketa može da uništi najsavremenije brodove britanske flote „jednim udarcem“.
„Stručnjaci strahuju da bi raketa ’Cirkon‘ mogla jednim udarom da potopi dva nova britanska nosača aviona vredna šest milijardi funti“, navodi se u članku. S obzirom da flota Velike Britanije nema mogućnosti za zaštitu brodova od ovih raketa, nosači aviona će morati da se drže van njihovog domašaja, a radi se o stotinama kilometara. Avioni neće moći da imaju dovoljno goriva da pređu toliku udaljenost, a pošto su beskorisni, znači i sama udarna grupa nosača aviona nema nikakvog smisla.
„Dejli mejl“ upozorava da raketa može da dostigne brzinu od 7,4 hiljada kilometara na čas, što je šest puta brže od brzine zvuka.
„Savremena sredstva protivraketne odbrane britanske mornarice su u stanju da obore projektile koje se kreću brzinom ne većom od 3,7 hiljada kilometara na čas, što znači da su beskorisni protiv „Cirkona“, navodi se u tekstu. List takođe piše da „nezadrživa“ ruska raketa može da postane prava katastrofa za britanske nosače aviona.
„Dejli star“ piše da raketa „Cirkon“ može da „promeni odnos snaga“.
„Ova smrtonosna raketa može se lansirati sa zemlje, mora i podmornica. Ona prelazi 250 km za dve i po minute, što je brže od brzine snajperskog metka“, ističe autor članka.
„San“ je objavio članak pod naslovom „Raketa koja ne može da se zaustavi“. List piše da čak i ako se „Cirkon“ obori oružjem za blisku borbu, brod koji je bio cilj rakete svejedno će pretrpeti ozbiljnu štetu.
Osim toga, neki listovi ilustrovali su materijale o ruskom „Cirkonu“ grafičkim prikazom hipersonične krstareće rakete Iks-51A „Vejvrajder“ koja se razvija u SAD.
Početak ispitivanja hipersonične krstareće rakete „Cirkon“ objavljen je 2016. Planirano je da ovo oružje bude postavljeno na nuklearne podmornice pete generacije „Haski“. Tehnički podaci „Cirkona“ drže se u tajnosti, a domet rakete verovatno će biti 300-400 kilometara.