Umesto da podrže svoje tvrdnje, panel i senatori ponovili su svoje insistiranje da se Rusija bavi „lažnim vestima“.
Grejem, republikanac, dosledan je kritičar predsednika, i bio je jedan od vodećih glasova koji su pokušali da potkopaju legitimitet Donalda Trampa kao predsednika rasprostranjivanjem tvrdnji o mešanju Rusije u njegovo ime.
„Propaganda. Špijunaža. Ucena. Svrgavanje. Verzije ovoga u 21. veku su ’lažne vesti‘, ’hakovanje, kompromat i politička hapšenja‘“, rekao je u svom uvodnom govoru senator Rod Ajlanda Šeldon Vajthaus, demokrata koji predsedava odborom zajedno sa Grejemom.
„Rusi su u ovome dugo vremena. Oni su prilagodili stare metode novim tehnologijama, koristeći društvene medije, malvere i složene finansijske transakcije, ali su same taktike vanvremenske“, nastavio je Vajthaus.
Sa svoje strane, senator Konektikata Ričard Blumental tvrdio je da mešanje predstavlja rat.
„Mi smo napadnuti i uvučeni u rat“, tvrdi Blumental. „To je rat usmeren protiv naše demokratije i naše privrede na skali koja je nezamisliva za većinu Amerikanaca“.
Zbog više navoda da je „ruska propaganda“ predstavljala značajan aspekt tzv. mešanja, pa čak i rat, Sputnjik je upitao senatora Grejema da li smatra da desetine američkih građana koji rade za ruske medije, uključujući i Sputnjik, predstavljaju saučesnike u nekoj vrsti zločina.
Graham nije oklevao da odgovori i odmah je rekao „Ne, ne. Mislim da ne morate da gledate RT ako to ne želite“.
„Neke zemlje ne žele da emituju rusku televiziju, ne govorim o tome. Samo kažem da postoje tehnike koje ruska vlada koristi, a koristi medije za širenje onoga za šta ja mislim da su lažne vesti i propaganda“.