Ragaljini navodi da odluka ruskih vlasti da diversifikuje ekonomiju pruža velike mogućnosti za italijanske kompanije koje koriste precizne tehnologije u skoro celom spektru proizvodnje i utire put za produktivno investiranje i za uspostavljanje zajedničkih ulaganja sa ruskim partnerima.
„Moram da kažem da su prošle godine italijanske kompanije aktivno investirale u Rusiji. A ove godine će se taj proces nastaviti. Siguran sam da imamo veliki potencijal za dalji rast“, istakao je Ragaljini.
Italija je među članicama EU koje nastavljaju aktivnu ekonomsku saradnju sa Rusijom uprkos evropskim sankcijama, i u više navrata je pozivala na njihovo ukidanje. Nekoliko italijanskih regionalnih saveta već je odobrilo rezolucije kojim se poziva na ukidanje sankcija Rusiji, a neki italijanski privrednici predložili su mehanizme za zaobilaženje ovih ograničenja.
U oktobru 2016. Rusija i Italija su održale 14. sednicu bilateralnog Saveta za ekonomsku, industrijsku, monetarnu i finansijsku saradnju, koji je prvi takav sastanak nakon pauze od četiri godine. Dve zemlje su potpisale ugovore vredne 1,4 milijarde evra na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu u junu 2016.