„Ili Donald Tramp nije dobio potrebnu nezavisnost i njega stoga (ne bez uspeha) sateruju u ćošak, ili je rusofobija već pogodila i novu administraciju, od vrha do dna“, napisao je senator na svojoj stranici na Fejsbuku.
Prema rečima ruskog senatora, on je od samog početka smatrao da bi bilo prerano nazvati Flina rusofilom. Dovoljno je da se pročita knjiga koja je izašla u julu prošle godine „Bojno polje. Kako dobiti globalni rat protiv radikalnog islama i njegovih saveznika“ (The Field of Fight. How to Win the Global War against Radical Islam and its Allies) u kojoj je Rusija nazvana neprijateljem SAD, istakao je Kosačev.
„Međutim, Flin je, za razliku od mnogih drugih visokopostavljenih Amerikanaca, ipak bio otvoren za dijalog, bio je u Moskvi i, kako se ispostavilo, razgovarao sa našim ambasadorom u Vašingtonu“, dodaje Kosačov.
Ali, čak i spremnost za dijalog sa Rusima „grabljivci u Vašingtonu smatraju zločinačkom idejom“, napisao je Kosačev. „Proterati penzionisanog savetnika za nacionalnu bezbednost zbog kontakata sa ruskim ambasadorom (što je normalna diplomatska praksa), to čak nije ni paranoja već nešto mnogo gore“, zaključio je on.
Majkl Flin je podneo ostavku i priznao da Beloj kući nije dao potpune informacije o kontaktima sa ambasadorom Rusije u Vašingtonu Sergejem Kisljakom. Umesto njega je za vršioca dužnosti savetnika predsednika SAD za nacionalnu bezbednost imenovan general u penziji Kit Kelog.