„To se nalazi u okvirima istrage Istražnog komiteta. Zbog toga treba da razjasnimo da li postoji snimak tog razgovora“, izjavio je Šif u intervjuu agenciji „Blumberg“.
U četvrtak je elektronsko izdanje lista „Vašington post“ saopštilo da je Flin sa Kisljakom razgovarao o antiruskim sankcijama u decembru prošle godine, bez obzira na to što je Trampov tim demantovao te tvrdnje.
Pozivajući se na „aktuelne i bivše zvaničnike SAD“, list navodi da su „pojedini američki predstavnici razgovor Flina sa ruskim ambasadorom nazvali pogrešnim“.
Prema njihovim rečima, oni su „Kremlju davali nelegalan signal da Moskva može da očekuje slabljenje sankcija koje je prethodna administracija predsednika Baraka Obame uvela zbog sumnje da je Rusija umešana u sajber-napade na SAD 2016. godine“.
Flin je ranije optuživan za veze sa ruskim vlastima, jer je posećivao Rusiju.
Televizijski kanal Si-En-En je saopštio, pozivajući se na izvore, da potpredsednik Majk Pens nije bio obavešten o temama tog razgovora i da sada namerava da sazna više o tome.
„Ne znam kako ljudi mogu da veruju u njegovo poštenje i u odluke koje on donosi. Ja ne znam kako mogu da mu veruju drugi članovi administracije ukoliko ne znaju sadržaj njegovih razgovora“, rekao je Šif.
Kongresmen je dodao da Flin „mora da podnese ostavku“ ukoliko se ispostavi da je lagao o sadržaju razgovora.
Televizijski kanal Si-En-En i „Vašington post“ imaju kritički stav prema Trampovoj administraciji i redovno objavljuju podatke o njenim pretpostavljenim vezama sa Rusijom, izražavajući svoju zabrinutost zbog toga.