U ponoć zvonik Žonglou odzvanja 108 puta. To znači da nastupa Kineska nova godina. Hiljade žitelja Pekinga izlazi na gradske ulice i dočekuje praznik živopisnim vatrometima i eksplozijama hiljada petardi.
Nova godina prema lunarnom kalendaru ili praznik proleća (Čunze) glavni je kineski praznik. Prema tradiciji, Kinezi ovaj praznik dočekuju s velikom radošću. To je povezano s tim što najveći broj stanovnika živi na selu, gde se, prema tradiciji, i dalje živi u skladu s lunarnim kalendarom, s kojim su isprepletani svi radovi u polju i praznici.
Prema kineskom horoskopu, životinja-zaštitnik ove godine, za koju se veruje da će biti pogodna za zasnivanje porodice, jeste vatreni petao. Petao simbolizuje mladost, snagu, nadu i čistotu. Poslednji put godina vatrenog petla bila je 1957.
U Kini se smatra da je prvih pet dana nove godine predviđeno za susrete. Rođaci, prijatelji, kolege posećuju jedni druge i čestitaju Novu godinu, daruju poklone.
Novogodišnji praznici će se završiti posle praznika Fenjera (Juansjaoce ili Dence), 15. dana prvog meseca prema lunarnom kalendaru.
Zvanični novogodišnji praznici u Kini trajaće do 2. februara. Višemilionski Peking, ukrašen crvenim fenjerima i raznobojnim svetiljkama, sada je neuobičajeno tih i pust. Gradsku tišinu narušavaju jedino petarde.