„Nadam se da sam vam nedostajao. Iako vidim da vam ne daju da zaboravite moje ime. Obaveštajna služba SAD je objavila nekoliko izveštaja, tvrdeći da imam veze sa Rusijom. Želim da objasnim da su te optužbe neosnovane“, napisao je haker na svom blogu.
„Tehnički dokazi koji se nalaze u izveštaju ne izdržavaju kritiku. To je surovi falsifikat“, dodao je Gučifer 2.0.
On je dodao da su autori izveštaja informacije o hakerskom programu, koji je navodno koristio za hakovanje, uzeli sa interneta. Mnogi hakeri koriste taj program, a ovaj detalj je dodat u dokument kako bi ga načinili validnijim, smatra on.
„Iskoristio sam drugi metod kako bih hakovao sistem nacionalnog komiteta Demokratske partije SAD. Našao sam slabu tačku u programu NGP VAN koji je instaliran na kompjuterima demokratskog komiteta“, izjavio je haker.
„Očigledno je da obaveštajna služba namerno falsifikuje dokaze. Po mom mišljenju, oni idu naruku demokratama koji pokušavaju da optuže inostrane subjekte za svoj poraz (na izborima). Obaminoj administraciji je ostalo samo nedelju dana i mislim da ćemo videti još ’fejkova‘ za to vreme“, zaključio je Gučifer.
U izveštaju američkih obaveštajnih službi se tvrdi da su ruske specijalne službe, pod maskom međunarodnog hakera Gučifera 2.0, preko portala „Di-Si liks“, objavile dokumenta koja su uticala na ishod predsedničkih izbora. Taj portal je objavio pisma glavnog komandanta NATO-a Filipa Bridlava, lične podatke više od 200 članova Demokratske partije i oko 2.000 dokumenata nevladine organizacije Džordža Soroša „Fondacija otvoreno društvo“.