„Svaki novinar može da primeti da je ova rezolucija primer neodgovornog odnosa prema jednoj od najvažnijih tekovina evropske demokratije — slobodi govora. Mislim da oni koji su glasali za ovu rezoluciju, a reč je ipak o manjini u Evropskom parlamentu, ne brinu mnogo za slobodu govora. S jedne strane Srbiji se drže lekcije o slobodi govora, a sa druge se donosi rezolucija koja ugrožava tu slobodu. Najžalosnije od svega je da ovakva rezolucija malo koga može da iznenadi, jer smo savremenici dešavanja da se krše rezolucije UN, da se u najveće sportske organizacije primaju države koje nisu članice UN i koji nisu ni države. S druge strane, takva nekontrolisana reakcija Evropskog parlamenta, ako mogu tako da je kvalifikujem, najveće je priznanje agenciji Sputnjik i televiziji Raša tudej jer zapravo ilustruje da zapadni mediji, bez pomoći političkih odluka, ne mogu da se u profesionalnom ringu uhvate ukoštac sa jakom konkurencijom, a to je sigurno novost na evropskom i svetskom medijskom prostoru“, kaže Pajić.
Prema njegovim rečima, bez obzira na trenutne odnose u svetu, neprimereno je porediti ruske medije sa medijima Islamske države ili politiku terorista i Ruske Federacije.
„Upravo taj deo rezolucije najbolje oslikava političku tendenciju u donošenju ovog dokumenta Evropskog parlamenta“, zaključuje Pajić za Sputnjik.