Ispod karikature na naslovnici piše: „Putin protiv sveta. On pobeđuje i u propagandi i u praksi“.
U broju su objavljena dva članka posvećena Rusiji ruskog novinara Pola Vuda i Roda Lidla. Dok Vud govori o verovatnoći „ruske invazije“ na baltičke zemlje i ne dolazi do definitivnog zaključka, Lidl poziva na zaustavljanje „glupog zveckanja oružjem u Rusiji“.
Lidl smatra da je trenutno suprotstavljanje Moskve i Zapada prevazišlo obim Hladnog rata. Antiruska retorika u zapadnim medijima svaki dan se intenzivira, piše Lidl. Autor ukazuje na dvostruke standarde u medijskom izveštavanju o doping-skandalu, hakerskim napadima i ratu u Siriji.
Novinar smatra da Moskva i dalje dobija „propagandni rat“ i to izaziva „apoplektičan bes“ u Londonu i Vašingtonu.
Na liniji sukoba našla se ruska televizija čiji su računi blokirani u Velikoj Britaniji. Tako Zapad nije radio ni za vreme Hladnog rata, ističe Lidl.
„Pokušavamo da pratimo i nadamo se da ćemo zatvoriti televiziju, zato što on govori ono sa čime se ne slaže naša vlada. Mislio sam da suzbijanjem neslaganja treba da se bave Rusi“, ironičan je novinar.
Rodina-matь zovёt! = Motherland calls!
— russianforfree.com (@russianforfree) August 21, 2016
This is a very famous poster. Do you know when it was created? pic.twitter.com/s6RFnh48Oj
„Evo šta mene brine: mi provociramo i provociramo, iskrivljujemo činjenice tako da se uklapaju u naš kurs. Omalovažavamo Putina i njegovu zemlju na agresivan i nepošten način, ignorišući sopstvene greške u Ukrajini, Siriji, Iraku, ljudskim pravima i slobodi govora“, naglašava Lidl.
„Majka otadžbina zove!“ je čuveni plakat iz vremena Drugog svetskog rata, koji je nacrtao umetnik Iraklij Toidze krajem juna 1941. Lik Majke otadžbine izrađen je po liku Majke Rusije, koji je široko upotrebljavan tokom Prvog svetskog i građanskog rata u svrhu propagande. Slika „Majke otadžbine" kasnije je postao jedan od najrasprostranjenijih simbola sovjetske propagande.