Istovremeno, ona nije mogla da kaže i kada se konkretno odgovor očekuje.
Kocijančičeva je u izjavi za Tanjug ponovila da će Evropska komisija odgovoriti na pismo koje je premijer Srbije 1. avgusta poslao predsedniku Evropske komisije Žan-Klodu Junkeru, šefici diplomatije EU Federiki Mogerini i komesaru za pregovore o proširenju Johanesu Hanu, kao i predsedniku Evropskog parlamenta Martinu Šulcu.
U tom pismu premijer Srbije ukazao je najvišim zvaničnicima EU na situaciju u regionu, posebno na dešavanja u Hrvatskoj, naglasivši neophodnost očuvanja mira i stabilnosti.
Portparolka Evropske komisije danas nije odgovorila zašto već gotovo mesec dana nema zvaničnog odgovora Brisela na pismo premijera Srbije.
Vučić je pismo uputio posle poništavanja presude Alojziju Stepincu, vraćanja na početak suđenja Branimiru Glavašu za zločine nad srpskim civilima, te podizanja spomenika hrvatskom ekstremisti i atentatoru Miru Barešiću, i upozorio da se na taj način ugrožavaju dobrosusedski odnosi i komplikuje situacija u regionu.
U međuvremenu je, međutim, situacija eskalirala, budući da je bivši hrvatski premijer i kandidat za novog predsednika hrvatske vlade Zoran Milanović izrekao niz uvreda na račun Srbije, srpskog naroda i državnog vrha Srbije, a Bosna i Hercegovina je obustavila istragu napada na premijera Vučića, prošle godine u Srebrenici, uz izjavu bošnjačkog zvaničnika da je Vučić „sam sebe napao“.