Gde su mladi, tu je i šala, a gde su zvezde, tu su i paparaci. A kad su mladost, zvezde i paparaci na jednom mestu, mali je korak do „seks-skandala“. Što se i desilo već drugog dana takmičenja u Riju, a učesnici „seks-skandala“ su najveće zvezde Olimpijskih igara (u nedostatku najboljih svetskih fudbalera) — članovi američkog košarkaškog „Drim tima“.
Elem, tabloidi su „nahvatali“ trojicu reprezentativaca SAD — Demarkusa Kazinsa, Demara Derozana i Deandrea Džordana u sredu uveče u poseti legalnom bordelu u Riju. Trener „Drim tima“ Majk Križevski nije želeo da komentariše „seks-skandal“ dok je kapiten Karmelo Entoni rekao da će momci morati da prihvate odgovornost.
„Šta je urađeno, urađeno je. Imamo slobodno vreme i momci su uradili to što su uradili. Prihvatamo njihovu odgovornost i idemo dalje“, rekao je Entoni.
Taj „seks-skandal“ teško da može da zaseni „doping skandal“ zbog kojeg su, ni krivi ni dužni, ruski atletičari proterani sa Igara. Sve i da se složimo sa tezom teoretičara zavere da su tri američka mladića prošetala do „kuće zadovoljstva“ ne bi li skrenuli pažnju sa „doping skandala“, dometi tog spinovanja su suviše kratki.
Ono što je interesantno u celoj priči o „seks-skandalu“ u kontekstu „doping skandala“ je vezano za do sada nikad zvanično potvrđenu priču da članovi američkog košarkaškog „drim tima“, počevši od onog prvog, iz Barselone 1992. godine, nikad nisu bili na doping kontroli. Navodno, to je bio uslov da se najbolji svetski košarkaši pojave na Olimpijskim igrama i(li) svetskim košarkaškim prvenstvima.
Članovi američkog „tima snova“ su suviše velike zvezde da bi se u medijskom svetu spektakla izlagali trivijalnostima poput „doping skandala“. Oni su jednostavno — otporni na doping. Uz super-zvezde se vezuju „seks-skandali“, a siroti sportisti, koji još uvek veruju u ideale olimpizma, izloženi su svakodnevnim šikaniranjima doping-kontrolora.
A to nam pokazuje da je i vrhunski sport utonuo u orvelovski svet. „Sve su životinje jednake, samo su neke jednakije od drugih.“