„Postoje pretpostavke da on ima mnogo više dokumenata u elektronskoj formi koje bi mogao da otkrije kada bude hteo“, rekao je Kleper u intervjuu za list „Vašington post“.
Šef obaveštajne službe rekao je da još ne mogu tačno da se procene razmere negativnih posledica curenja tajnih dokumenata. Kleper je naglasio da je Snoudenovo objavljivanje dokumenata dovelo do toga da terorističke grupacije počnu više da „brinu o bezbednosti“ i da ubrzaju prelaz na sisteme za šifrovanje podataka.
Snouden je u junu 2013. godine predao novinama „Vašington post“ i „Gardijan“ niz tajnih materijala o programima internet nadzora obaveštajnih službi SAD i velike Britanije. Tokom leta američke vlasti poništile su mu pasoš, zbog čega je Snouden morao da provede neko vreme u tranzitnoj zoni moskovskog aerodroma.
Zatim je Rusija obezbedila Snoudenu privremeni azil na period od godinu dana, pod uslovom da zaustavi svoje aktivnosti protiv SAD. Prvog avgusta 2014. godine Snouden je dobio trogodišnju boravišnu dozvolu koja mu omogućava da putuje ne samo po Rusiji već i van nje.