U sastavu avijacije na brodu se nalazi oko 80 jedinica tehnike, uključujući i lovce bombardere „FA–18 hornet“ i palubne avione „EA–6 prejer“ i „E–2 hokaj“.
U vežbi će učestvovati i veliki protivpodmornički brodovi „Stokdejl“, „Čung Hun“ i „Vilijam P. Lorens“, a takođe i krstarica „Mobajl Bej“.
Do sada najveće američko–južnokorejske vojne vežbe počele su u ponedeljak. Vežbe za osoblje „Ki rizolv“ trajaće nedelju dana, a manevri na terenu Toksuri–Foul Igl do kraja aprila i u njima će učestvovati 300.000 južnokorejskih i 17.000 američkih vojnika.
Situacija na Korejskom poluostrvu eskalirala je nakon što je 6. januara ove godine Severna Koreja četvrti put izvršila probu nuklearnog oružja, a 7. februara lansirala raketu dugog dometa sa satelitom, koja može da se iskoristi za nanošenje nuklearnog udara na rastojanju od 12.000 kilometara.
UN su kao odgovor na to donele rezoluciju koja pojačava ekonomsku izolaciju Severne Koreje, bez obzira na uveravanje Pjongjanga da njegova dejstva proizilaze iz neophodnosti da se zaštiti od Vašingtona.