Kako se navodi, uz posredovanje Rusije, pregovori se vode sa oružanim grupacijama u provincijama Damask, Dera, Homs i Alep.
Uporedo, zabeleženo je i preko 20 narušavanja režima prekida vatre od strane militanata.
„Za proteklih 24 časa zabeležen je 21 napad na naseljena mesta od strane militanata. Pet napada dogodilo se u provinciji Dera, četiri u Damasku, dok su po tri napada primećena u Alepu i Hami“, navodi rusko Ministarstvo.
Istovremeno, ruski Centar za primirje u Siriji dostavio je šest tona humanitarne pomoći u tri naseljena mesta u Siriji.
Reč je o prehrambenim proizvodima i flaširanoj vodi, dodaje se u saopštenju.
Turska nastavlja da granatira Siriju
Generalštab Sirije obavestio je ruski Centar za primirje da Turska nastavlja da sprovodi artiljerijske napade na severu zemlje.
„Rusija te napade smatra provokacijom i direktno su upereni protiv sporazuma o primirju koje je krajem februara stupilo na snagu“, rekao je načelnik tog Centra Sergej Kuralenko.
Rusija nije odgovorna za migrantsku krizu
Ministarstvo odbrane reagovalo je na nedavne optužbe vrhovnog komandanta snaga NATO-a za Evropu Filipa Bridlava da Rusija u Siriji koristi neprecizno oružje, što dovodi ka porastu izbeglica, istakavši da je Rusija vojnu operaciju započela mnogo kasnije nego što je migraciona kriza uopšte i počela.
„Rusija je vojnu operaciju u Siriji počela daleko kasnije nego što je migraciona kriza u Evropi uzela maha. Upravo iz tog razloga Rusija ni na koji način ne može da bude odgovorna za porast broja izbeglica“, istakao je portparol Ministarstva Igor Konašenkov.
Pored toga, naglasio je on, kao rezultat ruske vojne operacije UN je zabeležio pad broja izbeglica, a stupilo je na snagu i primirje.