U razgovoru o mogućim metodama borbe protiv „obojenih rezolucija“ učestvovali su potpredsednik Vlade Rusije Dmitrij Rogozin, načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije i prvi zamenik ministra odbrane Valerij Gerasimov, šef Akademije vojnih nauka Mahmut Garejev, predstavnici fakulteta i široki krug eksperata, piše „Komerasant“.
Prema rečima Gerasimova, „obojene revolucije“ koje su jedan od metoda vođenja hibridnih ratova, u Ministarstvu odbrane ocenjuju kao državni puč. S tim u vezi, suprostavljanje ovoj pojavi se izvodi „po istom ključu i na slične načine“.
Istog mišljenja je i član Akademije vojnih nauka Andrej Manojlo, koji smatra da „obojene revolucije“ nisu izmišljena pretnja. On je naglasio profesionalni pristup Generalštaba u oceni situacije i predlozima načina borbe. Manojlo je izjavio da strukture koje se bave vrbovanjem građana treba da budu „izjednačene sa diverzantima“.
„Ovakve mrežne strukture ne razlikuju se ni po čemu od onih koje koriste teroriste. Iskustvo Ministarstva odbrane koje je stečeno na Severnom Kavkazu i u poslednjim konfliktima može biti uspešno primenjeno“, citira list reči člana Akademije.
Manojlo je naglasio da određeni elementi borbe protiv koncepcije „meke sile“ već postoje u ruskoj spoljnoj politici, ali da su predstavljeni u njoj prilično šematski i najčešće kao kopija rešenja drugih zemalja.
U junu 2015. godine objavljeno je da ruska Vojna akademija već metodično radi u sferi borbe protiv „obojenih revolucija“. Tu se u obzir uzima iskustvo vojnih specijalista koji su učestvovali u izvođenju antiterorističkih operacija na Severu Kavkaza. Donedavno, pitanjima „obojenih revolucija“ bavio se i Savet bezbednosti Rusije.