Ona je u izjavi za medije ocenila i da predsednik Vlade Aleksandar Vučić za Srbije sporazum sa NATO–om ne može da prebacuje odgovornost na druge ili prethodne vlasti, navodeći da je on potpisan marta 2015, a ratifikovan 12. februara ove godine.
Rašković Ivićeva je takođe pitala predsednika Vlade, ukoliko su sporazum i zakon „toliko dobri i potrebni Srbiji, zašto su u Narodnoj skupštini usvojeni gotovo u tajnosti, pa o svemu mediji gotovo da nisu ni izvestili“.
Prema njenoj tvrdnji, građanima nije omogućeno da saznaju da je usvojenim sporazumom NATO–u dozvoljeno da ima pristup svim državnim i privatnim objektima kada on to zatraži, omogućen im je prelaz preko teritorije Srbije, bez plaćanja poreza, putarina ili bilo kojih drugih dažbina, a njegovim vojnicima se garantuje imunitet u slučaju da počine krivična ili prekršajna dela.
Ona smatra da je taj sporazum za Srbiju vrlo opasan i da može biti zloupotrebljen od strane NATO–a, kao što je, kako kaže, zloupotrebljena i odredba o ZSO iz Briselskog sporazuma.
„O paljenju džamija Aleksandar Vučić može više da pita svoje prijatelje iz NATO–a. Kada se to dešavalo, kao narodni poslanik je bio upoznat sa svim detaljima dešavanja na KiM i u Beogradu i tada je imao sasvim drugačije stavove. Srbiji nije bilo u interesu da se džamije pale“, rekla je Sanda Rašković Ivić.
Ona kaže i da DSS i ona u svojoj istoriji nemaju epizode saradnje sa huliganskim i ekstremnim grupama, ali tvrdi da je Vučić lično učestvovao u mitinzima koji su završeni nasilno i uz ljudske žrtve.