„Ruski predsednik Vladimir Putin se zalaže za dugoročnu strategiju na Bliskom istoku, u kojoj tradicionalni saveznici Sirije igraju značajnu ulogu“, piše DVN.
„Sa novim savezima sa Irakom i Iranom, Rusija želi da razbije dominaciju Saudijske Arabije, koja putem OPEKA-a i misionarskim vehabizmom ima destruktivnu ulogu i u ekonomskom i u socijalnom pogledu.“
List se poziva na intervju potpredsednika Vlade Dmitrija Rogozina, koji je on dao kanalu „Rusija 24“, u kojem je rekao će da obnova sirijske ekonomije početi čim sirijska armija, uz pomoć vazduhoplovnih snaga Rusije, oslobodi velike delove teritorije od terorista.
DNV je takođe izneo detalje snažnih ekonomskih odnosa Rusije i Sirije u pogledu naftnih polja i proizvodnje gasa, citirajući Gisu Gušetl, izvršnog direktora ruskog Saveza gasnih i naftnih industrijalaca, koja je rekla da će ruske naftne i gasne kompanije nastojati da obnove postojeće ugovore vredne 1.6 milijardi dolara sa Sirijom, kada se situacija u zemlji stabilizuje.
Takođe, Rusija je jedini partner koji je prezentovao sveobuhvatan plan reformi nakon što se rat završi, piše DNV.
Plan koji je predočen u Beču, predviđa osamnaestomesečni period sveobuhvatnih konstitucionalnih reformi i predsedničke izbore, u kojima bi učešće mogao uzeti i predsednik Asad.
„Rusija međutim odbija da podrži spoljno zbacivanje Asada sa vlasti, koje alijansa na čelu sa SAD i dalje definiše kao glavni cilj“, naveo je list iz Beča, gde su svetske i regionalne sile, koje imaju interesa da se reguliše sirijska kriza, počeli razgovore 30. oktobra, kako bi pronašli rešenje konflikta.