„Saopšteno je da je, pored ostalog, napad oborio francusku mobilnu mrežu prenosa podataka i bukvalno ’oslepeo‘ policijski nadzor“, napisao je Roberts, navodeći da ovakav napad nije bio običan DoS napad (Distributed Denial of service), nego usmereni napad na slabe tačke sistema bezbednosti. Prema rečima politikologa, ovakva aktivnost prevazilazi okvire mogućnosti većine organizacija i zahteva resurse koji teško da postoje u arsenalu ekstremističke organizacije Islamska država koja je na sebe preuzela odgovornost za terorističke napade u Parizu.
Roberts je uveren da je napad ovakvih razmera teško izvršiti bez znanja vlasti. On navodi da su mnogi ljudi uvereni da su napadi izvršeni pod tuđom zastavom (tajne operacije koje se ostvaruju sa ciljem da se javnost ubedi da su ih organizovale druge organizacije ili države) nemogući, jer je za to neophodno jednoglasno učešće svih državnih zvaničnika, što samo po sebi nije tačno. Ipak, dobijeni podaci, kaže politikolog, navode čoveka da se zamisli na koji je to način mogao da bude paralisan rad svih snaga bezbednosti.
„Ja ne mogu da otkrijem više detalja, ali ako stručnjaci za bezbednost ovo saopštenje budu smatrali vrednim pažnje, treba da se obrate francuskim vlastima“, napisao je Roberts.