Ruska televizija kao primer navodi rečenicu iz reportaže Si-En-Ena: „Avioni plaše stanovnike predgrađa Alepa. Pogledajte ekskluzivni amaterski snimak vazdušnih udara koje je, verovatno, izvršila Rusija“.
Mediji se često pozivaju na „neimenovane izvore“. Kako je rekla voditeljka Bi-Bi-Sija: „Emitujemo video-snimak, ali ne možemo da kažemo definitivno šta se prikazuje na njemu“. Rojters koristi izraz poput „Ne možemo da potvrdimo, ali…“ dok Si-En-En, govoreći o mogućim posledicama ruske kampanje u Siriji, prikazuje snimke terorističkih napada u Rusiji.
Komentarišući ovo, američki medijski analitičar Majkl Lebron, poznatiji pod nadimkom Lajonel, kaže:
„Zamislite da se u nekoj zemlji prilog o američkom bombardovanju položaja Al Kaide prikazuje uz upozorenje ’11. septembar bi mogao da se ponovi!‘ Naravno da će Amerikanci biti veoma iznenađeni: Šta to govorite? Šta to zapravo znači? Da li mislite da ih provociramo da izvedu terorističke napade?“
Si-En-En takođe smatra da način na koji Kremlj prikazuje vazdušne napade na Islamsku državu liči na „kompjutersku igricu“, zaboravljajući kako je ova medijska kuća izveštavala povodom američke kampanje u Iraku. Suviše optimistična slika je tada snimana sa nekoliko kamera, dok su novinari pratili svaki korak vojnika.
Razlog takve medijske kampanje protiv ruske vojne kampanje je jednostavan. Sve što Moskva radi u Siriji je neispravno — smatra zvanični Vašington. To znači da će, iz njihove perspektive, upravo Rusija snositi odgovornost za sve eventualne tragične događaje u Siriji.