Pobeda Partizana na otvaranju Lige Evrope

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu holandskog predstavnika AZ Alkmara sa 3:2 (2:1) u utakmici prvog kola L grupe Lige Evrope.

Večerašnja utakmica odigrana je na stadionu u Humskoj pred oko 12.000 gledalaca, a sudio je Italijan Danijele Orsato.

Strelci: Abubakar Umaru u 11. i 39. minutu i Andrija Žiković u 89. za Partizan, a Jop van der Linden u 34. i Markus Henriksen u 90. minutu za AZ Alkmar.

Žuti kartoni: Balažic, Šaponjić, Leković (Partizan), Brežančić, Huperc (AZ Alkmar).

Crveni karton: Gus Huperc (AZ Alkmar) u 77. minutu.

Izabranici Zorana Milinkovića trijumfalno su započeli učešće u Ligi Evrope, pošto su po svemu prikazanom u potpunosti nadigrali holandski tim u Beogradu.

Ono što bi trebalo najviše da raduje navijače, ali i sve u klubu, jeste podatak da su crno-beli preboleli poraz u večitom derbiju od Crvene zvezde i osvojili prva tri boda u grupnoj fazi evropskih takmičenja posle 2009. godine i duela protiv Šahtjora.

Tvorac pobede svakako je dvostruki strelac Abubakar Umaru, za kojeg porozna odbrana Holanđana nije imala rešenja da ga zaustavi.

Kada se tome doda da je Andrija Živković prikazao partiju kao sa početka sezone, fudbaleri AZ Alkmara nisu imali šta da traže u ovom meču.

Partizan je poveo ranim golom Umarua, koji je posle kornera Živkovića bio najviši u kaznenom prostoru Holanđana. Vođstvo je crno-belima dalo krila, igrali su dosta rasterećenije i sigurnije, dok gosti nisu ozbiljnije pripretili sve do 35. minuta, kada su odigrali uvežbanu akciju sa treninga.

Jansen je posle prekida vratio loptu kroz peterac Partizana, čija je odbrana nespretno reagovala, i Van der Linden je neometan zakucao loptu za 1:1.

Nije prošlo ni pet minuta, a Umaru se ponovo upisao u strelce, nakon što je Vulićević prošao po strani i centrirao.

Holanđani su u nastavku krenuli nešto ofanzivnije, ali osim odlične prilike na startu Guveleuva, kada je golman Živković sprečio izjednačenje, nisu previše pokazali.

Šampion Srbije bez prevelikih problema držao je loptu i kontrolisao dešavanja, a posao mu je bio dodatno olakšan posle drugog žutog kartona Gusa Huperca.

Trijumf u finišu potvrdio je Živković, nakon što ga je Saša Ilić odličnim pasom pronašao pred golmanom Rošeom.

Sve što je AZ uspeo do kraja je počasan pogodak Markusa Henriksena.