Ivanić naglašava, ukoliko slučaj ne bude istražen, da bi to značilo kao da se ništa nije ni desilo.
„Obaveza svih, a posebno zaposlenih u institucijama BiH, jeste da insistiraju na tome da se do rezultata dođe i da ne dopuste da se sve tako završi. Razlozi što do sada nema rezultata su nezainteresovanost i politički strah ljudi iz Tužilaštva BiH da se bave stvarima u kojima su Bošnjaci negativna strana“, navodi Ivanić za „Glas Srpske“.
Srpski član Predsedništva ističe da je to vidljivo i u odnosu prema ratnim zločinima, kao i u istrazi napada na Vučića.
Dnevnik piše i da glavni deo istrage vodi Tužilaštvo BiH u saradnji sa bezbednosnim agencijama u Sarajevu, a paralelnu istragu pokrenuli su Specijalno tužilaštvo i MUP Republike Srpske, nakon što su nekoliko dana posle napada uvideli da istražioci u Sarajevu ne ostvaruju željeni napredak.
Portparol MUP-a Republike Srpske Milan Salamadija rekao je da su u MUP-u RS uradili sve što je trebalo i da su izveštaj o svim saznanjima podneli Specijalnom tužilaštvu Republike Srpske, gde su istakli da rade na otkrivanju organizatora i napadača na Vučića u Potočarima.
Banjalučki list navodi da u bezbednosnim krugovima u Beogradu i Banjaluci dele jedinstveno mišljenje da je napad mogao biti rasvetljen da je bilo volje da se to učini.
Podseća se da su iz Bezbednosno-informativne agencije (BIA) Srbije naveli da su Ministarstvo bezbednosti BiH i Federalna uprava policije dobili podatke o izvršiocima i nalogodavcima napada na Vučića, ali da ni nakon mesec dana optužnica nije podignuta.
Rečeno je i da su svi napadači iz Federacije BiH, što znači da je trebalo da ih uhapse pripadnici Federalne uprave policije i da ih procesuira Tužilaštvo BiH.
Zbog napada na Vučića 21. jula Agencija za istrage i zaštitu BiH privela je Almira Merdića, Fahira Hadžana, Muju Dizdarevića i Elvedina Himzića iz Tešnja, ali su oni nakon saslušanja pušteni na slobodu.