Pismo prenosimo u celini:
„U pismu predsedniku Republike Srbije i predsedniku Vlade Srbije od 23. juna 2015. godine naveli smo razloge zbog kojih smo im uputili molbu da ne idu u Potočare 11. jula ove godine. Uvereni da predstavljamo i glas apsolutne većine srpskog naroda, zamolili smo ih da od Rusije zatraže veto u Savetu bezbednosti UN na britansku rezoluciju o Srebrenici, koja nanosi nemerljivu štetu svima nama i nikako ne doprinosi poboljšanju međunacionalnih odnosa na području bivše Jugoslavije, već naprotiv, produbljuje podele i podgreva mržnju.
Smatramo potrebnim obavestiti javnost da ćemo u sredu, 8. jula 2015. godine Vladi Srbije predati naš apel sa svim njegovim potpisnicima, u nadi da će nas njen predsednik primiti i pružiti priliku da obrazložimo svoje stavove. Tokom trajanja naše akcije doživljavali smo brojne napade sa raznih strana, što iz Beograda, što iz okruženja. Brojni mediji, tzv. ’nevladine organizacije‘, kao i pojedinci iz našeg javnog života upućivali su nam negativne komentare, kritike, pa i uvrede, smatrajući da naša akcija ’ne doprinosi pomirenju u regionu‘. Neki od njih su išli toliko daleko da su našu akciju nazvali ’fašističkom igrarijom‘.
Aktuelni gradonačelnik Srebrenice nazvao nas je ’grupicom‘. Mi smo sve ovo stoički i dostojanstveno podneli, čuvajući ugled, kako nas lično, tako i naših fakulteta. Da bismo pokazali da predstavljamo autentičan glas srpske mladosti, ovoga puta javnosti donosimo spisak od 2.000 studenata sa svih univerziteta u Srbiji, Crnoj Gori i Republici Srpskoj koji su svojim imenima i prezimenima javno podržali našu akciju. Takođe, treba istaći da je nju podržao veliki broj naših koleginica i kolega u rasejanju, kojima dugujemo posebnu zahvalnost i poštovanje“, navodi se u pismu srpskih studenata, uz koje je medijima dostavljen i spisak potpisnika peticije.