Keri smatra da sporazum o iranskom nuklearnom programu može „pozitivno da utiče“ na Severnu Koreju, odnosno da pokaže da odustajanje od nuklearnog oružja vodi ka poboljšanju ekonomske situacije u zemlji. Američki državni sekretar, međutim, nije siguran da li je rukovodstvo Severne Koreje spremno da „usvoji“ tu poruku.
Iran vodi pregovore sa „šestorkom“ međunarodnih posrednika o garancijama za mirni karakter svog nuklearnog programa, u zamenu za ukidanje međunarodnih sankcija. U aprilu su „šestorka“ i Iran objavili parametre budućeg sporazuma o nuklearnom programu Teherana. Sporazum je postignut u vezi s ključnim pitanjima, a konačni dokument o regulisanju iranskog nuklearnog programa trebalo bi bude potpisan do 30. juna.
Severna Koreja proglasila se za nuklearnu državu 2005. godine, a 2006, 2009. i 2013. sprovela je podzemna nuklearna istraživanja koja su izazvala proteste međunarodne zajednice. Kao odgovor na dejstva Pjongjanga, Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija usvojio je niz rezolucija kojima se od Severne Koreje zahteva da prekine nuklearnu delatnost. U rezolucijama 1718 i 1874, pored sankcija, navedeni su zahtevi Severnoj Koreji da ne sprovodi nuklearna istraživanja i lansiranje balističkih raketa, te da se vrati pregovorima o denuklearizaciji Korejskog poluostrva.