Prema zvaničnim podacima, oko 90 ljudi je stradalo od zemljotresa u Kini i Indiji.
Spasioci su stigli do prvih himalajskih sela iz kojih do sada nije bilo nikakvih vesti posle zemljotresa čiji je udar iznosio 7,8 stepeni.
U lavini izazvanoj potresom na Mont Everestu poginulo je 18 ljudi.
Desetine hiljada Nepalaca spava na ulicama, veze su prekinute i električne energije ima samo mestimično.
Šatori i voda za piće dele se na oko 10 punktova u Katmanduu, ali je pružanje pomoći otežano, zbog mnogih manjih potresa koji ne jenjavaju.
Mnogi su se okupili oko ruševina nekadašnjih obeležja grada, poput tornja Darara iz 1832. godine, odakle su izvučena tela desetine poginulih. Fotografišu ostatke tornja, ali slikaju i sebe, na zaprepašćenje Nepalaca koji su došli iz drugih delova zemlje da se priključe spasilačkim akcijama.
Društvena mreža Fejsbuk aktivirala je bezbednosnu karakteristiku koja omogućava korisnicima koji su se zatekli u ugroženom području da obaveste prijatelje i porodicu da su dobro.
I kompanija Gugl, čiji je jedan od direktora stradao u lavini na Himalajima, aktivirao je svoj sistem za lociranje korisnika.
Mnoge zemlje su ponudile materijalnu pomoć i poslale spasilačke ekipe da pomognu nepalskim vlastima u spasavanju.
Spasioci su na terenu i strahuje se da će bilans žrtava biti veći. Ovaj zemljotres razorio je stare delove Katmandua i najgori je koji je pogodio Nepal u poslednjih 80 godina.