U padu vojnog helikoptera 13. marta poginulo je sedam osoba.
„Još jednom pozivam na strpljenje. Treba da imamo poverenje u institucije, a Tužilaštvo jeste takva institucija“, rekao je Selaković za RTS.
On je naveo da ne zna da li će posle objavljivanja izveštaja, najavljenog za danas, biti poznati svi detalji te nesreće, navodeći da to zna samo tužilac.
„Tužilac je dobio prilično obiman izveštaj, on sadrži preko 500 strana. Videćemo. Bilo je potrebno da se taj izveštaj obradi“, izjavio je Selaković.
Više javno tužilaštvo u Beogradu najavilo je da će najkasnije danas obavestiti javnost o izveštaju vojne stručne komisije o padu vojnog helikoptera 13. marta, kada je poginulo sedam osoba.
Taj izveštaj dostavljen je 31. marta Tužilaštvu, koje je tada saopštilo da će izveštaj biti analiziran i da će o njemu javnost biti obaveštena najkasnije danas.
Stručnu Komisiju za osnovno ispitivanje udesa vojnog helikoptera formirao je komandant Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane.
Kosovo ne može da pokrene tužbu za genocid
Selaković je izjavio da Kosovo ne može da pokrene tužbu za genocid protiv Srbije, i naglasio da takva incijativa služi sa skretanje pažnje javnosti na Kosovu i Metohiji sa unutrašnjih problema.
Skupštini Kosova je 31. marta podnet zahtev za izglasavanje „Rezolucije o genocidu Srba nad Albancima, tokom sukoba 1999. godine“, čime je najavljena mogućnost pokretanja spora pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu.
Zahtev je podnela Demokratska partija Kosova, na čijem je čelu Hašim Tači.
„To je pamflet. Na trećoj godini Pravnog fakulteta, na predmetu Međunarodno javno pravo, uči se ko može da bude stranka pred Međunarodnim sudom pravde. To može samo država, a Kosovo nije država, niti je članica UN“, rekao je Selaković za RTS.
Ministar pravde je rekao da Kosovo može da pokrene tužbu na još jedan način, za koji je neophodna preporuka Saveta bezbednosti UN.
„A svi znamo kakav je raspored snaga u Savetu bezbednosti, tako da je ta priča za dnevno-političku upotrebu na Kosovu“, ocenio je Selaković.