Živković je, na okruglom stolu pod nazivom „Mutne vode beogradske“, poručio da će se njegova stranka oštro usprotiviti usvajanju ovog zakona napominjući da će pozvati druge stranke i sve zainteresovane građane Srbije da pruže otpor, kako bi sprečili aktivnosti na Savskom amfiteatru.
„Jedino dobro za ovu vlast je što su, i to po propisu, očistili deo priobalja. Ali, ako se uđe u izgradnju ovog projekta sa garancijama koje daje država, i stane na pola, možemo da dođemo u situaciju da plaćamo i penale, jer smo zaustavili investiciju od stotinak miliona evra godišnje“, rekao je Živković.
On je rekao i da srpski narod zna da je, kada se pomene leks specijalis koji se donosi za određeni projekat, u pitanju prikrivena krađa.
„Prvi leks specijalis je bio donet zbog izborne krađe 1996. godine, drugi za gasovod Južni tok koji je propao, a treći za projekat 'Beograd na vodi'“, kazao je Živković.
Živković je rekao i da je Srbija dala „najbolji deo Beograda nekoj fantomskoj firmi“ i da bi zbog projekta „Beograd na vodi“ mogla da bude zadužena više od Grčke.
Predstavnik Akademije arhitekture Srbije Branislav Jovin je podsetio da je prema Urbanističkom planu grada Beograda Savski teatar javni prostor gde nije predviđen prostor za stanovanje, niti za automobile.
„Sve u vezi sa urbanizmom je poništeno. Posle ovoga za Beograd više ne postoji urbanizam, niti urbanistički planovi“, rekao je on, uz napomenu da je Urbanistički plan Beograda posle Drugog svetskog rata rađen tri godine uz najbolje stručnjake koje je zemlja tada imala“, rekao je Jovin.
Ekonomista Miodrag Zec imao je više pitanja, nego odgovora u vezi sa ovim projektom jer, kako je naveo, faktički se ne zna kakva je ekonomski plan, odnosno zarada od ovog projekta.
„Mi nemamo za sada nijedan kvantitativni element koji bi nam reko da li je i koliko ovaj projekt ekonomski isplativ i rentabilan. U pitanju je javni resurs, a prodaja javnog resursa ide putem javnog nadmetanja“, rekao je Zec.