Ministru Lavrovu, koji je bio u pratnji ambasadora Rusije u Srbiji Aleksandra Bocan-Harčenka i svog zamenika Aleksandra Gruška, pokazali su, uz zvuke sirena, kako se odvijala agresija NATO-a, od uzroka i istorijata terorističke OVK do bombardovanja civilnih objekata, žrtava, uključujući i decu.
Među eksponatima su i zarobljeno oružje OVK, kao i oprema zarobljenih američkih marinaca, raketni sistemi kojima se RV PVO vojske SR Jugoslavije suprotstavila neprijateljskim avionima, slike pilota koji su učestvovali u akcijama, ali i brojni podaci o posledicama NATO agresije po životnu sredinu i zdravlje ljudi.
Najpotresniji deo izložbe je tzv. Sigurna soba, u kojoj su na „drvetu žalosti“ izložene fotografije sve dece stradale u bombardovanju. U sobi se neprestano čitaju njihova imena — od male Milice iz Batajnice, do dece nastradale na mostu u Varvarinu.
Izložbom je obuhvaćen i prikaz sklapanja Kumanovskog sporazuma, ali i ono što je usledilo nakon što je vojska SR Jugoslavije napustila Kosovo i Metohiju.
Ruski ministar je obišao i sobu u kojoj su prikazane fotografije svih poginulih pripadnika vojske SR Jugoslavije.
U postavci izložbe su i prikazi odbrane na Košarama i Paštriku, a u jednoj od izložbenih prostorija nalazi se pano na kom se citira deo transkripta telefonskog razgovora bivšeg američkog predsednika Bila Klintona i tadašnjeg predsednika Rusije Borisa Jeljcina, u kojem se Klinton zahvaljuje Jeljcinu što nije dao Srbiji S-300.
Lavrov se na kraju upisao u Knjigu utisaka:
„Nećemo zaboraviti agresiju NATO-a protiv Jugoslavije, saginjemo glave pred žrtvama tog zločina. Rusija i Srbija nastavljaju da se bore protiv mešanja u unutrašnje poslove suverenih država, protiv nelegitimne primene sile, za strogo poštovanje principa Povelje UN i međunarodnog humanitarnog prava.“
Izložba u Muzeju Grada Beograda otvorena je 2019. godine povodom dve decenije od NATO agresije.
Autor izložbe je Dušan Jovović, a ova multimedijalna i interaktivna postavka prvi put prikazuje javnosti dosad nepoznate video i štampane materijale.