Soroševa opasna igra u korist Amerike
„Soroš je u stvari u ovoj svojoj izjavi rekao da Kina postaje toliko moćna da postaje ’opasnost‘ po demokratiju u svetu. Naravno, ovo je čist ideološki nasrtaj na Kinu“, kaže Paić, primećujući da je Soroš poznat po tome da preko svojih „zalaganja za ljudska prava“ u stvari ulazi u unutrašnje sisteme država koje su ili konkurenti Amerike, ili su u njihovoj interesnoj sferi.
Kina neće ćutati
„Kad se Olimpijske igre održavaju u državi koja je globalni suparnik Amerike, onda se pokreću ovakve organizacije koje su takozvani pobornici ljudskih prava, da bi se skrenula pažnja sa samog događaja na navodno represivni režim, ovoga puta u Kini. Ovo je prvi put da se ova taktika koristi“, objašnjava Paić.
„Kina naravno neće oćutati na ovakvo poređenje, kao što nije ni do sada ćutala ni kad je bio u pitanju Tajvan ili Hongkong, a ne ovakve izjave nekog tamo Soroša u korist Amerike. Nisu oćutali ni Bajdenu kada ih je optužio za navodni genocid (nad Ujgurima), tako da neće ni sad“, uveren je naš sagovornik.
Poređenje nekoga sa Hitlerom nije nova metoda
Soroš tvrdi da će Kina, „kao Nemačka 1936. godine, pokušati da iskoristi spektakl“ predstojećih Olimpijskih igara u Pekingu „da ostvari propagandnu pobedu za svoj sistem stroge kontrole“. On je takođe nazvao Sija „istinskim vernikom u komunizam“, za razliku od bivšeg kineskog lidera Deng Sjaopinga, koji je uveo reforme slobodnog tržišta i upozorio da su „Mao Cedung i Vladimir Lenjin njegovi idoli“.