https://lat.sputnikportal.rs/20260624/tramp-sad-razocarane-vecinom-saveznika-u-nato-u-1200672342.html
Tramp: SAD razočarane većinom saveznika u NATO-u
Tramp: SAD razočarane većinom saveznika u NATO-u
Sputnik Srbija
Sjedinjene Države su razočarane većinom saveznika u NATO-u, izjavo je američki predsednik Donald Tramp tokom susreta sa šefom Alijanse Markom Ruteom u Beloj... 24.06.2026, Sputnik Srbija
2026-06-24T22:58+0200
2026-06-24T22:58+0200
2026-06-24T23:01+0200
svet
svet
sad
nato
donald tramp
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e9/07/0e/1187856528_0:0:3073:1728_1920x0_80_0_0_3486aacc78693ccf24762d8c00e3bc15.jpg
On je istakao svoje nezadovoljstvo konkretno: Velikom Britanijom, Nemačkom, Francuskom, Italijom i Španijom."Razočarani smo većinom, a Španija je noćna mora. U Španiji je užasna situacija, čak i i iz vaše perspektive. Imam u vidu to što ne žele ništa da plate", rekao je on.Tokom razgovora sa Ruteom, rekao je i da je NATO izneverio SAD.Kako je naveo, Vašingtonu od evropskih saveznika treba samo odanost, a ne novac.Pogledajte i:
sad
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2026
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Vesti
sr_RS
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e9/07/0e/1187856528_133:0:2864:2048_1920x0_80_0_0_0dd572015cebdd027d67cf18167a9395.jpgSputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
svet, sad, nato, donald tramp
svet, sad, nato, donald tramp
Tramp: SAD razočarane većinom saveznika u NATO-u
22:58 24.06.2026 (Osveženo: 23:01 24.06.2026) Sjedinjene Države su razočarane većinom saveznika u NATO-u, izjavo je američki predsednik Donald Tramp tokom susreta sa šefom Alijanse Markom Ruteom u Beloj kući.
On je istakao svoje nezadovoljstvo konkretno: Velikom Britanijom, Nemačkom, Francuskom, Italijom i Španijom.
"Razočarani smo većinom, a Španija je noćna mora. U Španiji je užasna situacija, čak i i iz vaše perspektive. Imam u vidu to što ne žele ništa da plate", rekao je on.
Tokom razgovora sa Ruteom, rekao je i da je NATO izneverio SAD.
„Mislim da da je neko drugi na tom mestu, danas se uopšte ne bismo sastali — da budem iskren — jer smo bili razočarani“, rekao je Tramp novinarima na sastanku u Beloj kući.
Kako je naveo, Vašingtonu od evropskih saveznika treba samo odanost, a ne novac.
"Jednostavno želim da nam budu odani. Nije nam potreban njihov novac. Ništa nam nije potrebno. Imamo nesumnjivo najjaču vojsku na svetu. Ali, želim vernost", rekao je Tramp.