Borba protiv novog nacizma završiće se pobedom Rusije

© Sputnik / Kristina Kormilitsyna
/ Pratite nas
Oružane snage Rusije će nakon završetka Specijalne vojne operacije (SVO) odneti pobedu nad „novom inkarnacijom nacizma u Evropi“, izjavio je ruski ambasador u SAD Aleksandar Darčijev na akciji „Sveća sećanja“.
„Kao naslednici velike Pobede pamtimo sve, odajući počast poginulima tog strašnog 22. juna 1941. godine i zaklinjući se da nećemo dozvoliti ponavljanje te tragedije u ovim nemirnim vremenima, kada nacizam ponovo podiže glavu u Evropi, a usijane glave u Nemačkoj, koje su zaboravile lekcije istorije, sanjaju o ‘Četvrtom rajhu’ i novom pohodu na Istok“, rekao je Darčijev.
On je dodao da, prema njegovom mišljenju, protivnici Rusije neće ostvariti svoje ciljeve.
„Uveravamo da ćemo učiniti sve da se 22. jun 1941. godine nikada više ne ponovi. Zbog toga ovde radimo – vojnici, diplomate, svako na svom mestu“, naglasio je ambasador Aleksandar Darčijev.
Prema njegovim rečima, „situacija je, nažalost, veoma napeta“.
„Ispostavlja se da istorija ne uči sve i ne uči svakoga. Ali iza nas je podvig naših predaka, primer herojske borbe koja nas je dovela do Pobede i koja će nas uvek voditi ka Pobedi. Upravo je naša zemlja, Rusija, uvek stajala i stajaće na strani istine i pravde, protiv mračnih sila nacizma koje, nažalost, i 80 godina kasnije ponovo podižu glavu. To je bolest, to je kuga protiv koje nam je suđeno da se borimo, i u toj borbi ćemo sigurno pobediti“, poručio je diplomata.

