https://lat.sputnikportal.rs/20260622/zeljko-obradovic-panatinaikos-predstavljanje-izjava-sport-fudbal-1200581583.html
Navijači priredili spektakl zbog Obradovića: „Bio je to lak dogovor“ /video/
Navijači priredili spektakl zbog Obradovića: „Bio je to lak dogovor“ /video/
Sputnik Srbija
Željko Obradović predstavljen je zvanično kao novi trener Panatinaikosa. 22.06.2026, Sputnik Srbija
2026-06-22T14:10+0200
2026-06-22T14:10+0200
2026-06-22T14:10+0200
sport
željko obradović
kk panatinaikos
sport
košarka
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e7/0c/08/1164819925_0:92:1778:1092_1920x0_80_0_0_3b1920ec0c26811a336f7ba68beb797c.jpg
Željko Obradović preuzeo je trenersko mesto na klupi Panatinaikosa, a na predstavljanju je izneo prve utiske povodom povratka u Atinu.„Hvala Dimitrisu što mi je dao šansu da ponovo budem ovde. Cenim to. Bio je to lak dogovor i brzo smo se razumeli. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom Janakopulos i sa ljudima ovde. Želim svima da se zahvalim na načinu na koji su me dočekali. Ovde sam dolazio sa Fenerbahčeom i Partizanom i svaki put je bilo posebno. Atina je veliki grad. Zaista mi je veliko zadovoljstvo što sam ponovo ovde. Dimitrise, hvala ti što si me pozvao da budem deo jednog od najboljih klubova u Evropi i svetu“, rekao je Obradović.Ovo je drugi mandat proslavljenog srpskog stručnjaka u grčkom klubu, a prvi je trajao punih 13 godina, u periodu od 1999. do 2012. godine.Obradoviću je priređen spektakularan doček.„Jani, rekao bih da je u životu svakog čoveka motivacija najbitnija. Ova dvorana je renovirana zahvaljujući Dimitrisu i zaista je posebna. Kada sam došao, prvo sam to rekao. U meni i dalje postoji ta vatra da budem trener. Bilo mi je lako da pronađem motivaciju da budem ovde. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom i sa ovim ljudima. Uradiću sve što je do mene da pokažem poštovanje prema njima. Ljubav? Svi znaju da je imam. Prošlost je nešto lepo i važno, ali moramo da živimo u sadašnjosti i budućnosti. Moramo da ostavimo prošlost iza sebe. Važno je da svi razumeju šta predstavlja ovaj klub. Ne samo ja, već svi. Da svi shvatimo šta je Panatinaikos i da damo sve od sebe, sve što je u našoj moći“, rekao je Obradović.Govorio je i o Partizanu i odlasku.„Ja sam bio trener Partizana i bio sam jako srećan tamo. U novembru sam doneo tešku odluku, zaista tešku. Pokušao sam da radim stvari izvan košarke. Rekao sam i menadžeru da ne želim da radim ništa što ima veze sa košarkom. Nisam razmišljao o ovome. Radi svoj posao, kada dođe vreme, pričaćemo. Tako je bilo. Ne treba pričati o ovom klubu. Ovde je istorija. Ne treba da pričamo o prošlosti. Uvek ću poštovati svakog protivnika, i u Grčkoj i u Evroligi. Kao što je Dimitris rekao, trebalo bi da gledamo samo sebe. Uz poštovanje svakog kluba, osobe, tima, navijača i ljudi. Ako se fokusiraš na sebe, imaćeš šansu da budeš tamo gde želiš“, rekao je Željko ObradovićOtkrio je i kako je došlo do povratka u Atinu.„Ovo pitanje dobijam od trenutka kada sam napustio Partizan. Stalno su me to pitali. Rekao sam i tada da ću govoriti kada dođe pravo vreme. Pričamo o 20. junu… Pre dva dana smo razgovarali. Tako je bilo. Verujem da je bilo potrebno da poštujem sebe, naravno. U ovom periodu sam razmišljao o nekim stvarima. Videli smo se, razgovarali direktno i evo nas ovde. To je to. Jednostavne stvari su jednostavne stvari“, istakao je Obradović.Već je obavio razgovor sa Kostasom Slukasom, a sada ga očekuju i razgovori sa ostatkom tima u kom je i Matijas Lesor koga dobro poznaje iz Partizana.„Juče sam pričao sa Kostasom Slukasom. On je na Halkidikiju. Zbog mojih obaveza idem na kliniku u Beogradu, a kada se vratim, sastaćemo se. Planiram da se vidim sa svim igračima sa kojima budem mogao. Kosta me zna, a i ja znam njega. Mislim da ćemo imati dosta toga da razgovaramo. Sa Matijasom Lesorom nisam pričao. Ne znam gde je. Ovde sam tek jedan dan, treba mi vremena“, rekao je trofejni evropski trener.U potpunosti je spreman da se posveti Panatinaikosu.„Da, ne mogu to da zaobiđem. Ako se sećate, dva minuta ranije sam rekao da je prošlost lepa, ali da morate da živite u sadašnjosti i budućnosti. Sve smo radili kao porodica i tako moramo da radimo i sada. Mogu samo da obećam da ću misliti isključivo o ovom klubu i o poslu koji volim. Pre možda dvadeset dana bio sam u Italiji, gde me je Điđi Datome pozvao da radim na klinici. Kada sam izašao na teren sa decom, taj osećaj je bio poseban. Upravo me taj osećaj pokreće i zbog toga se osećam kao najsrećnija osoba na svetu. Siguran sam da ću isto osećati kada ponovo izađem na teren. Znate sve, sada je moj red da radim svoj posao sa svojim igračima. Ovde ima novih lica, ali i starih prijatelja. Najvažnije je da funkcionišemo kao porodica. To je ključ svakog tima i svakog kluba. Prvo ide tim, pa klub“, rekao je Željko Obradović.
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2026
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Vesti
sr_RS
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e7/0c/08/1164819925_100:0:1679:1184_1920x0_80_0_0_25156726f09996708b95b5151ae774a3.jpgSputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
željko obradović, kk panatinaikos, sport, košarka
željko obradović, kk panatinaikos, sport, košarka
Navijači priredili spektakl zbog Obradovića: „Bio je to lak dogovor“ /video/
Željko Obradović predstavljen je zvanično kao novi trener Panatinaikosa.
Željko Obradović preuzeo je trenersko mesto na klupi Panatinaikosa, a na predstavljanju je izneo prve utiske povodom povratka u Atinu.
„Hvala Dimitrisu što mi je dao šansu da ponovo budem ovde. Cenim to. Bio je to lak dogovor i brzo smo se razumeli. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom Janakopulos i sa ljudima ovde. Želim svima da se zahvalim na načinu na koji su me dočekali. Ovde sam dolazio sa Fenerbahčeom i Partizanom i svaki put je bilo posebno. Atina je veliki grad. Zaista mi je veliko zadovoljstvo što sam ponovo ovde. Dimitrise, hvala ti što si me pozvao da budem deo jednog od najboljih klubova u Evropi i svetu“, rekao je Obradović.
Ovo je drugi mandat proslavljenog srpskog stručnjaka u grčkom klubu, a prvi je trajao punih 13 godina, u periodu od 1999. do 2012. godine.
Obradoviću je priređen spektakularan doček.
„Jani, rekao bih da je u životu svakog čoveka motivacija najbitnija. Ova dvorana je renovirana zahvaljujući Dimitrisu i zaista je posebna. Kada sam došao, prvo sam to rekao. U meni i dalje postoji ta vatra da budem trener. Bilo mi je lako da pronađem motivaciju da budem ovde. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom i sa ovim ljudima. Uradiću sve što je do mene da pokažem poštovanje prema njima. Ljubav? Svi znaju da je imam. Prošlost je nešto lepo i važno, ali moramo da živimo u sadašnjosti i budućnosti. Moramo da ostavimo prošlost iza sebe. Važno je da svi razumeju šta predstavlja ovaj klub. Ne samo ja, već svi. Da svi shvatimo šta je Panatinaikos i da damo sve od sebe, sve što je u našoj moći“, rekao je Obradović.
Govorio je i o Partizanu i odlasku.
„Ja sam bio trener Partizana i bio sam jako srećan tamo. U novembru sam doneo tešku odluku, zaista tešku. Pokušao sam da radim stvari izvan košarke. Rekao sam i menadžeru da ne želim da radim ništa što ima veze sa košarkom. Nisam razmišljao o ovome. Radi svoj posao, kada dođe vreme, pričaćemo. Tako je bilo. Ne treba pričati o ovom klubu. Ovde je istorija. Ne treba da pričamo o prošlosti. Uvek ću poštovati svakog protivnika, i u Grčkoj i u Evroligi. Kao što je Dimitris rekao, trebalo bi da gledamo samo sebe. Uz poštovanje svakog kluba, osobe, tima, navijača i ljudi. Ako se fokusiraš na sebe, imaćeš šansu da budeš tamo gde želiš“, rekao je Željko Obradović
Otkrio je i kako je došlo do povratka u Atinu.
„Ovo pitanje dobijam od trenutka kada sam napustio Partizan. Stalno su me to pitali. Rekao sam i tada da ću govoriti kada dođe pravo vreme. Pričamo o 20. junu… Pre dva dana smo razgovarali. Tako je bilo. Verujem da je bilo potrebno da poštujem sebe, naravno. U ovom periodu sam razmišljao o nekim stvarima. Videli smo se, razgovarali direktno i evo nas ovde. To je to. Jednostavne stvari su jednostavne stvari“, istakao je Obradović.
Već je obavio razgovor sa Kostasom Slukasom, a sada ga očekuju i razgovori sa ostatkom tima u kom je i Matijas Lesor koga dobro poznaje iz Partizana.
„Juče sam pričao sa Kostasom Slukasom. On je na Halkidikiju. Zbog mojih obaveza idem na kliniku u Beogradu, a kada se vratim, sastaćemo se. Planiram da se vidim sa svim igračima sa kojima budem mogao. Kosta me zna, a i ja znam njega. Mislim da ćemo imati dosta toga da razgovaramo. Sa Matijasom Lesorom nisam pričao. Ne znam gde je. Ovde sam tek jedan dan, treba mi vremena“, rekao je trofejni evropski trener.
U potpunosti je spreman da se posveti Panatinaikosu.
„Da, ne mogu to da zaobiđem. Ako se sećate, dva minuta ranije sam rekao da je prošlost lepa, ali da morate da živite u sadašnjosti i budućnosti. Sve smo radili kao porodica i tako moramo da radimo i sada. Mogu samo da obećam da ću misliti isključivo o ovom klubu i o poslu koji volim. Pre možda dvadeset dana bio sam u Italiji, gde me je Điđi Datome pozvao da radim na klinici. Kada sam izašao na teren sa decom, taj osećaj je bio poseban. Upravo me taj osećaj pokreće i zbog toga se osećam kao najsrećnija osoba na svetu. Siguran sam da ću isto osećati kada ponovo izađem na teren. Znate sve, sada je moj red da radim svoj posao sa svojim igračima. Ovde ima novih lica, ali i starih prijatelja. Najvažnije je da funkcionišemo kao porodica. To je ključ svakog tima i svakog kluba. Prvo ide tim, pa klub“, rekao je Željko Obradović.