Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da nije bio unapred obavešten o odluci Irana da suspenduje pregovore visokog nivoa sa SAD u znak protesta zbog širenja izraelske vojne ofanzive u Libanu.
"To je prikladno reći, jer su oni bolji pregovarači nego što su borci. Ali nisu nas obavestili o tome", rekao je on za medije.
On je čak umanjio značaj moguće propasti mirovnih pregovora sa Iranom, izjavivši da ga, iskreno, nije briga ako su pregovori završeni.
"Zaista me nije briga. Baš me uopšte nije briga", rekao je Tramp.
Tramp je kazao da to ne znači da će sada ići i bacati bombe svuda tamo.
Tramp je naveo da će pitati izraelskog premijera Benjamina Netanijahua šta se dešava u vezi sa Libanom.
Takođe je rekao da nije zabrinut zbog cena nafte, koje su porasle nakon izveštaja iranskih državnih medija da Teheran planira da potpuno blokira Ormuski moreuz, pored prekida pregovora.
"Mislim da će cena nafte vrlo brzo padati kao kamen", rekao je Tramp.
On je u petak rekao da će uskoro doneti odluku o predlogu sporazuma o produženju primirja postignutog početkom aprila.