https://lat.sputnikportal.rs/20251101/liturgija-i-parastos-stradalima-u-padu-nadstresnice-u-sabornom-hramu-u-novom-sadu-1192010638.html
Liturgija i parastos stradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu, Nišu, Banjaluci /foto/
Liturgija i parastos stradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu, Nišu, Banjaluci /foto/
Sputnik Srbija
U Sabornom hramu u Novom Sadu služeni su liturgija i parastos stradalima u tragičnoj nesreći na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra prošle godine, ali... 01.11.2025, Sputnik Srbija
2025-11-01T15:17+0100
2025-11-01T15:17+0100
2025-11-01T15:17+0100
društvo
društvo
srbija – društvo
srbija
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e9/0b/01/1192018337_0:85:2976:1759_1920x0_80_0_0_d53587606bc01ae8f839f17622c4e4b8.jpg
Liturgiji u Novom Sadu prisustvovali su gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin, predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković, svi predstavnici Pokrajinske vlade, kao i gradski većnici zajedno sa predsednicom Skupštine Grada Novog Sada Dinom Vučinić.U Novom Sadu u Sabornoj crkvi bio je i ministar Nemanja Starović, kao i zamenik gradonačelnika Đurađ Jakšić i pomoćnici gradonačelnika Ivan Siler i Aleksandar Petrović. Liturgiji je prisustvovao i predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević.Sveštenstvo i đakonstvo Sabornog hrama služilo je liturgiju, a parastos je služio vladika bački Irinej.U Sabornom hramu u Nišu arhiepiskop i mitropolit niški Arsenije služio je godišnji parastos stradalima na Železničkoj stanici u Novom Sadu.Službi je pristustvovalo i rukovodstvo grada Niša na čelu sa gradonačelnikom Dragoslavom Pavlovićem i predsednikom Skupštine grada Igorom Novakovićem.Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović zapalio je sveću za pokoj duša stradalih u Novom Sadu 1. novembra 2024.Zvaničnici Republike Srpske na pomenu žrtvama tragedije u Novom SaduU Hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci služen je parastos žrtvama tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kojem su prisustvovali najviši zvaničnici Republike Srpske.Pomen su služili sveštenici Srpske pravoslavne crkve, a prisustvovali su izabrani predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, srpski član Predsedništva BiH Željka Cvijanović, predsednik Vlade Srpske Savo Minić, kao i ministri Alen Šeranić, Goran Selak, Borivoje Golubović, Danijel Egić i Anđelka Kuzmić, piše RTRS.Dodik je tom prilikom poručio da je tragedija u Novom Sadu potresla čitav srpski narod, bez obzira gde živi.Republika Srpska, zajedno sa Srbijom, s tugom i poštovanjem se seća nastradalih, rekao je Dodik.Povodom godišnjice tragedije, u Republici Srpskoj je danas Dan žalosti.Zastave na svim institucijama spuštene su na pola koplja, a kulturni, sportski i medijski programi prilagođeni su obeležavanju Dana žalosti.U padu nadstrešnice 1. novembra 2024. u nesreći na Železničkoj stanici u Novom Sadu život je izgubilo 16 osoba. Povređeno je više od 40 ljudi.Pogledajte i:
srbija
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2025
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Vesti
sr_RS
Sputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e9/0b/01/1192018337_0:0:2646:1984_1920x0_80_0_0_ba270b3afeee7421714d4ffc2126bf90.jpgSputnik Srbija
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
društvo, srbija – društvo, srbija
društvo, srbija – društvo, srbija
Liturgija i parastos stradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu, Nišu, Banjaluci /foto/
U Sabornom hramu u Novom Sadu služeni su liturgija i parastos stradalima u tragičnoj nesreći na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra prošle godine, ali i svim preminulim pravoslavnim hrišćanima povodom zadušnica. Parastos žrtvama tragedije održan je i u Sabornom hramu u Nišu i Hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci.
Liturgiji u Novom Sadu prisustvovali su gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin, predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković, svi predstavnici Pokrajinske vlade, kao i gradski većnici zajedno sa predsednicom Skupštine Grada Novog Sada Dinom Vučinić.
U Novom Sadu u Sabornoj crkvi bio je i ministar Nemanja Starović, kao i zamenik gradonačelnika Đurađ Jakšić i pomoćnici gradonačelnika Ivan Siler i Aleksandar Petrović. Liturgiji je prisustvovao i predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević.
Sveštenstvo i đakonstvo Sabornog hrama služilo je liturgiju, a parastos je služio vladika bački Irinej.
U Sabornom hramu u Nišu arhiepiskop i mitropolit niški Arsenije služio je godišnji parastos stradalima na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Službi je pristustvovalo i rukovodstvo grada Niša na čelu sa gradonačelnikom Dragoslavom Pavlovićem i predsednikom Skupštine grada Igorom Novakovićem.
Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović zapalio je sveću za pokoj duša stradalih u Novom Sadu 1. novembra 2024.
Zvaničnici Republike Srpske na pomenu žrtvama tragedije u Novom Sadu
U Hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci služen je parastos žrtvama tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kojem su prisustvovali najviši zvaničnici Republike Srpske.
Pomen su služili sveštenici Srpske pravoslavne crkve, a prisustvovali su izabrani predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, srpski član Predsedništva BiH Željka Cvijanović, predsednik Vlade Srpske Savo Minić, kao i ministri Alen Šeranić, Goran Selak, Borivoje Golubović, Danijel Egić i Anđelka Kuzmić, piše RTRS.
Dodik je tom prilikom poručio da je tragedija u Novom Sadu potresla čitav srpski narod, bez obzira gde živi.
Republika Srpska, zajedno sa Srbijom, s tugom i poštovanjem se seća nastradalih, rekao je Dodik.
Povodom godišnjice tragedije, u Republici Srpskoj je danas Dan žalosti.
Zastave na svim institucijama spuštene su na pola koplja, a kulturni, sportski i medijski programi prilagođeni su obeležavanju Dana žalosti.
U padu nadstrešnice 1. novembra 2024. u nesreći na Železničkoj stanici u Novom Sadu život je izgubilo 16 osoba. Povređeno je više od 40 ljudi.