Ostali reemiteri

Partizan preokrenuo i odneo ceo Pazar u ludom meču sa sedam golova!

© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićMihajlo Ilić
Mihajlo Ilić - Sputnik Srbija, 1920, 21.10.2024
Fudbaleri Partizana pobedili su posle preokreta Novi Pazar u gostima rezultatom 4:3, iako su posle 20 minuta imali dva gola zaostatka. Ibrahim Zubairu i Stefan Kovač su pogodili u rasponu od 180 sekundi u periodu od 38. do 41. minuta, i na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom. Gol za pobedu u 92. minutu postigao je Kovač.
U danu kada se u SC Teleoptik održava Sednica radne grupe koja će privremeno upravljati klubom iz Humske, a na čijem čelu će se naći Rasim Ljajić, Partizan na terenu nije izgledao dobro, bar ne u uvodnim minutima.
Dva puta u šest minuta kapitulirala je odbrana crno-belih. U meču na stadionu kraj Jošanice, koji se igra bez prisustva navijača, Đuranović je doneo prednost na asistenciju Mesarovića, nakon što je neometano šutirao sa sedam metara u mrežu Jovanovića.
Nije se dugo čekalo na novi gol, i ponovo je Partizan bio primoran da vadi loptu iz mreže. Ovoga puta kasnio je Jurčević, dozvolio je Bojatu da šutira iskosa s desne strane, a Jovanoviću je lopta prošla "kroz ruke" i to je 2:0 za Novi Pazar.
Posle dva gola zaostatka Partizan se trgnuo iz letargije u koju je zapao i počeo je da napada, a kao produkt toga stigao je gol Ibrahima Zubairua u 38. minutu.
Samo 180 sekundi kasnije Partizan je uspeo da poravna u Novom Pazaru rezultat na 2:2.
Strelac je bio Stefan Kovač, koji je efektnim udarcem sa 17 metara uspeo da matira Popovića.
U drugom poluvremenu mreže su mirovale do 75. minuta kada je Ibrahim Zubairu postigao drugi gol, ovoga puta na asistenciju Bibrasa Natha.
Đuranović je poravnao devet minuta kasnije, takođe njegov drugi gol i druga asistencija Mesarovića, koji mu je i prilikom prvog gola Novog Pazara asistirao.
Mirisalo je na podelu bodova kraj Jošanice, ali se za tri boda u gostima postarao Stefan Kovač u drugom minutu sudijske nadoknade.
Partizan je posle 12 kola Superlige na četvrtoj poziciji sa 20 bodova iz deset odigranih mečeva, Novi Pazar je na 11. poziciji sa 14 osvojenih bodova.