Ostali reemiteri

„Apatija koja ne sme da se ponovi“ – ozbiljno „kočenje“ crno-belih

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrener košarkaša Partizana Željko Obradović
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović - Sputnik Srbija, 1920, 21.10.2024
Znali smo da će Zadar odigrati sa mnogo energije i agresivnosti, da će pokazati reakciju posle teškog poraza od Budućnosti. Nama je nedostajalo svežine, verovatno zbog duplog kola Evrolige, ali to ne može da bude opravdanje za apatiju u trećoj četvrtini, rekao je trener Partizana Željko Obradović posle pobede protiv Zadra u ABA ligi 75:71.
Crno-beli su na maksimalnih 5-0, uprkos izgubljenoj trećoj četvrtini 27:12.
„Pričaćemo o tome jer ne želimo da se nešto slično ponovi. Na kraju, čestitam igračima što su smogli snage da stignu do pobede. Istovremeno, hvala navijačima Zadra na zaista sjajnoj atmosferi“, istakao je Obradović.
Crno-beli su „prespavali“ treću četvrtinu koji su izgubili rezultatom 27:12, ali su se ipak „trgli" za maksimalnih 5-0 i prvo mesto u regionalnom takmičenju.
Na 11 sekundi pre kraja, pri rezultatu 73:71, Lovro Mazalin promašio je slobodna bacanja za izjednačenje, a trijumf crno-belih overio je Sterling Braun.
Isak Bonga bio je najefikasniji sa 16 poena, Karlik Džons ubacio je 14, a Balša Koprivica 11.
Debitovao je Ajzea Majk i pogodio trojku iz prvog šuta. Kod domaćina Vladimir Mihailović postigao je 29 poena.
Partizanu sledi duel u sredu protiv Virtusa u Evroligi, a potom u subotu u Arenu stiže Krka u ABA ligi.