Ostali reemiteri

Siner slavio u duelu mladih kraljeva – Alkaras dozvolio veliki preokret /video/

© AP Photo / Ryan SunKarlos Alkaras i Janik Siner
Karlos Alkaras i Janik Siner - Sputnik Srbija, 1920, 19.10.2024
Janik Siner, prvi teniser na ATP listi, savladao je velikog rivala Karlosa Alkarasa preokretom u tri seta u finalu turnira Šest kraljeva u Saudijskoj Arabiji.
iner je prvi set izgubio sa 7:6, a naredna dva je rešio u svoju korist sa po 6:3 za trijumf na egzibicionom takmičenju ogromnog nagradnog fonda.
Uvertira za duel mladih asova bio je poslednji meč u najvećem teniskom rivalstvu svih vremena, između Đokovića i Nadala.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 19.10.2024
Spektakl za kraj najvećeg rivalstva – Đoković pobedio Nadala! /video/
Meč Sinera i Alkarasa ste mogli da gledate uz Sputnjik:
Posle tri gema u kojima su serviseri bili sigurni, Alkaras je prvi popustio i dozvolio je Sineru da iskoristi drugu brejk loptu.
Usledila je prednost od 4:1, delovalo je da set ide u jednom smeru, ali je Alkaras u sedmom gemu uspeo da neutrališe razliku i potom izjednači, spasivši jednu brejk loptu za 4:4.
Španac se našao pod pritiskom u devetom gemu, servirao je za opstanak u setu, morao je da igra na razliku gde mu je Siner nanosio velike poteškoće, ali je Alkaras uspeo da izjednači na 5:5, a potom se otišlo u taj-brejk.
U dodatnom periodu Alkaras je napravio neverovatan preokret i dobio prvi set sa 7:6.
Siner je uzvratio, ostvario je brejk i stekao prednost koju je i potvrdio za prednost od 3:1 da bi potom Alkaras uzvratio za 3:3.
Usledio je spektakularan gem u kom je Alkaras letećom igrom spasao brejk loptu, zasluživši aplauz rivala koji je ipak stekao novu šansu za prednost silovitim forhendom što je poljuljalo Španca i donelo još jedno vođstvo Sineru, za korak od izjednačenja u setovima do čega je i stigao sa 6:3.
U osmom gemu trećeg seta Siner je stekao dve brejk lopte, Alkaras je napravio duplu servis grešku i omogućio rivalu da servira za pobedu, a to Italijan nije ispustio i ostvario je trijumf velikim preokretom.