Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
Željko Obradović - Sputnik Srbija

Jako važna evroligaška pobeda Partizana – slavio kao „gost“ u Beogradu

Košarkaši Partizana gostovali su Makabiju u okviru Evrolige, ali je duel odigran u Pioniru tako da su crno-beli imali šansu da dođu do važne pobede. Igrači Željka Obradovića su iskoristili šansu i posle preokreta su slavili sa 91:79.
Najefikasniji u pobedi Partizna bio je Sterling Braun sa 20 poena, a efikasni su bili i Isak Bonga sa 14, Frenk Nilikina sa 12 i Karlik Džons i Ife Lundberg sa po 11.
Levi Rendolf je bio najefikasniji u Makabiju sa 19 poena, Hasijel Rivero je dodao 15, Džejlen Hord 14, Roman Sorkin 11, a Tamir Blat 10.
Partizan je na poluvremenu gubio četiri razlike, ali je u nastavku na krilima Brauna i Nilikine uspeo da preokrene i stigne do druge pobede u ovogodišnjoj Evroligi.
Sada su crno-beli na skoru od dve pobede i dva poraza.
Makabi je sredinom prve deonice vodio 21:12, ali je posle prve četvrtine Partizan imao prednost - 28:27. Posle prvom poluvremena, u kom je imao čak 14 skokova više od Partizana, Makabi je vodio 46:42.
Posle 30 minuta Partizan je vodio 66:64, a meč je prelomio sredinom četvrte deonice.
Utakmici u dvorani „Aleksandar Nikolić“ prisustvovali su bivši predsednici Partizana i legende srpske i jugoslovenske košarke Predrag Danilović i Vlade Divac.
Na tribinama je bilo po stotinak navijača Makabija i Partizana.
Navijači Makabija su pred početak utakmice velikim aplauzom dočekali trenera Partizana Željka Obradovića.
U narednom kolu, sledeće srede, Partizan dočekuje Virtus.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:06 17.10.2024
KRAJ
Pobeda Partizana - 91:79!
22:03 17.10.2024
Blokada Pokuševskog
Podelio je Pokuševski nekoliko rampi i pokazao da može crno-belima da doprinese igrom u odbrani - 87:77 za Partizan!
22:01 17.10.2024
Poslednji minut
Partizan vodi 87:77 na ulasku u poslednji minut
21:56 17.10.2024
37' - Braun!
Kakav je koš dao Braun, uz faul - 83:75 za crno-bele!
21:53 17.10.2024
37' - Džons je promašio
Išao je Džons na zakucavanje, ali nije pogodio. Šteta, ostaje 77:71 za crno-bele. A onda trojka Nilikineeeee - 80:73!
21:48 17.10.2024
34' - Partizan u prednosti
Iskoristio je Partizan nekoliko loših napada Makabija, Braun je sada pogodio iz kontre - 70:77
21:43 17.10.2024
32' - 68:74!
E, sada je Partizan napravio seriju i vodi sa 74:68, ali potom Makabi dolazi do poena
21:39 17.10.2024
31' - Lundberg!
Evo sada sjajnog prodora Lundberga, pogodio je uz faul - 64:69. Potom Koen donosi poene sa penala - 66:69 za Partizan
21:34 17.10.2024
Kraj treće četvrtine
Posle tri odigrane deonice Partizan vodi 66:64
21:33 17.10.2024
30' - Dejvis se muči, ali je dao važan koš
Muči se Dejvis, sada je mašio i slobodna bacanja - 64:63
21:25 17.10.2024
27' - Braun!
Kakva trojka Brauna, ostao je sam u ćošku i pogodio je - 57:58
21:19 17.10.2024
24' - Vodi Partizan, pa izjednačenje
Nilikina je pogodio i sada je 53:49 za crno-bele. Potom je Nilikina ponovo pogodio, ali vraća Blat - 55:55
21:17 17.10.2024
22' - Džons opet odličan, a Vanja pogađa!
Opet je iznudio težak faul Rivera, ovoga puta nameran.
Vanja pogađa za 51:49 i preokret!
21:11 17.10.2024
21' - Nilikina!
Trojka za umanjenje na 48:45.
20:56 17.10.2024
20' - Partizan gubi na poluvremenu!
Rezultat je 46:42.
Neverovatan je podatak da domaći imaju čak 14 skokova u napadu, a Partizan svega šest u odbrani.
20:51 17.10.2024
19' - Neverovatno!
14. ofanzivni skok su uhvatili domaći za vođstvo od 44:42.
20:50 17.10.2024
19' - Serija Makabija
Od 6:0 za egal od 42:42.
Domaći dominiraju u ofanzivnom skoku sa čak 13. U odbrani imaju 9.
20:44 17.10.2024