Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija

Srbija pobedila Švajcarsku u Leskovcu!

Fudbaleri Srbije pobedili su Švajcarsku u trećem kolu elitne divizije Lige nacija rezultatom 2:0 (1:0), autogolom Elvedija i Aleksandra Mitrovića u 61. minutu, dok je Predrag Rajković odbranio penal Brilu Embolu u 72. minutu. Orlovi su su tako stigli do prvog trijumfa i za tri dana ih očekuje gostovanje Španiji, koja je pobedila Dansku (1:0).
Srbija je prilično respektabilno ušla u meč sa starim dužnikom Švajcarskom, koja ju je eliminisala sa prethodna dva Mundijala u Kataru 2022. i Rusiji 2018. godini.
Dragan Stojković uvrstio je u startnih 11 povratnika u nacionalni tim Aleksandra Mitrovića, a ovaj mu se odužio golom u 61. minutu, dok je prethodno mrežu „sajdžija“ zatresao Elvedi u finišu prvog poluvremena.
Nespretna reakcija i autogol!
U nastavku je Mitrović duplirao prednost u 61. minutu na asistenciju rezerviste Saše Zdjelara koji je zamenio Sašu Lukića svega sedam minuta ranije.
Mogli su izabranici Murata Jakina da vrate rezultatsku neizvesnost u 72. minutu, ali je maestralni Predrag Rajković odbranio jedanaesterac Brilu Embolu.
Dva minuta kasnije izašao je miljenik nacije Mitrović, dok je umesto njega na teren kročio vunderkid Crvene zvezde Andrija Maksimović.
Ušao je još i Nikola Čumić umesto Veljka Birmančevića, a mreže na stadionu Dubočica u Leskovcu su do kraja susreta mirovale.
Orlovi su upisali prvi trijumf u elitnoj diviziji Lige nacija i za tri dana gostovaće Španiji u Kordobi.
Švajcarska je posle tri kola zakucana za dno tabele Grupe 4 bez bodova, Srbija ih ima četiri i nalazi se na trećem mestu, dok druplasirani Danska ima šest bodova, a lider Španija sedam.
22:38 12.10.2024
90+5' - POBEDA!
Srbija je u Leskovcu pobedila starog dužnika Švajcarsku rezultatom 2:0! Orlove za tri dana očekuje gostovanje Španiji u Kordobi.
22:36 12.10.2024
90+5' - Još malo
Meč je produžen pet minuta.
22:24 12.10.2024
Poveli Španci!
Srbija će za tri dana gostovati Španiji u Kordobi, a "furija" je kao domaćin u 81. minutu povela protiv Danske preko Zubimendija u 79'. minutu.
22:21 12.10.2024
74' - Mitrović izlazi
Na terenu je uzdanica Crvene zvezde Andrija Maksimović.
22:16 12.10.2024
72' - Nedeljković je skrivio penal
A, Predrag Rajković je odbranio udarac koji je uputio Bril Embolo!
72' - PENAL!
Za Švajcarsku!
22:06 12.10.2024
61' - GOOOL!
Mitrović duplira prednost Srbije!
22:05 12.10.2024
54' - Nova izmena Srbije
Saša Lukić je napustio igru, umesto njega ušao je Saša Zdjelar.
22:04 12.10.2024
46' - Srbija menja
Izašao je Marko Grujić, a na terenu je Luka Jović.
22:03 12.10.2024
46' - Počelo je drugo poluvreme
Srbija i dalje ima prednost od jednog gola.
21:40 12.10.2024
45+1' - GOOOOL!
Srbija vodi autogolom Elvedija posle kornera u samom finišu prvog poluvremena.
21:19 12.10.2024
32' - Kakva šansa
Embolo je mogao da promeni rezultat, ali je loše reagovao na jednu povratnu loptu na nekih 11 metara i šutirao je pored gola Predraga Rajkovića.
21:07 12.10.2024
20' - Švajcarska dominira
Posle 20 minuta igre Švajcarska ima čak 78 odsto lopte u svom posedu, Srbija mizernih 22 odsto.
21:05 12.10.2024
15' - Mreže miruju
I dalje bez golova na stadionu Dubočica u Leskovcu u duelu Srbije i Švajcarske.
21:00 12.10.2024
11' - Prete Švajcarci
Rodriges je probio po levom boku i centrirao je, ali je Srbija uspela da se odbrani.
20:52 12.10.2024
6' - Korner za Švajcarce
Odbrana Srbije je lako raščistila opasnost.
20:49 12.10.2024