Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
Novak Đoković - Sputnik Srbija

Furiozni Đoković održao čas tenisa mladom Italijanu!

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, plasirao se u osminu finala turnira u Šangaju, ubedljivom pobedom nad Italijanom Flavijom Kobolijem u dva seta, sa 6:1, 6:2.
Najtrofejniji teniser u istoriji odigrao je znatno bolji meč nego protiv Mikelsena u drugoj rundi. Bio je mnogo sigurniji i nijednog trenutak nije dao šansu Koboliju, kome je inače idol, da ga ugrozi.
Prvi set je praktično rešen u drugom gemu, kada je Novak došao do brejka. Poveo je 3:0, a onda još jednim oduzetim servisom rivala stigao do 6:1.
Malo jači otpor Koboli je pružio u drugom delu, držao se do rezultata 2:2, aĐoković je onda iskoristio brejk loptu i posle toga mirno priveo posao kraju na oduševljenje publike u najvećem kineskom gradu.
U narednoj rundi, u sredu od 12.30, čeka ga Rus Roman Safijulin koji je savladao Amerikanca Frensisa Tijafoa.
Roman Safijulin - Sputnik Srbija, 1920, 08.10.2024
Senzacija! Rus eliminisao favorizovanog Amerikanca i zakazao meč sa Đokovićem!
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
13:43 08.10.2024
6:1, 6:2 - Pobeda Đokovića!
Siloviti Novak završava meč za 64 minuta!
6:1, 3:2 - Evo brejka!
Čekao je Novak i dočekao pad koncentracije mladog Italijana.
13:15 08.10.2024
6:1, 1:1 - Lagan posao za Đokovića
Siguran prvi servis gem u drugom setu.
13:13 08.10.2024
6:1, 0:1 - Gem za Kobolija
Nije Đoković napao na startu drugog seta.
13:07 08.10.2024
6:1 - Set za Đokovića!
Rutinski, briljantno, bez ikakvih poteškoća, set za najboljeg tenisera svih vremena!
Sve je trajalo svega pola sata!
13:06 08.10.2024
5:1 - Sjajan Đoković!
Fantastičnim napadom i realizacijom forhendom Đoković je izjednačio na 40:40 na početku sedmog minuta gema, a potom je stigao do treće brejk lopte u gemu.
Ovoga puta spasa za Italijana nije bilo!
12:56 08.10.2024
4:1 - Siloviti Novak!
Koboli ne može ni da mu zapreti!
12:53 08.10.2024
3:1 - Prvi gem za Kobolija
Nije dozvolio Novak lagan gem za Kobolija, ali je Italijan ipak uspeo.
12:49 08.10.2024
3:0 - Rutinski!
Lagan gem za potvrdu brejka!
12:46 08.10.2024
2:0 - Brejk!
Silovito je Novak ušao u prvi servis gem za Kobolija i povezao tri poena za tri brejk lopte.
Prvu nije iskoristio, loše se namestio na bekhend i promašio teren, ali je iskoristio grešku rivala za prvi brejk!
12:43 08.10.2024
1:0 - Nešto sporiji gem za Đokovića
Koboli otvara meč poenom iz bekhenda po paraleli, Novak potom preokreće rezultat, ali pravi duplu servis grešku za egal.
Greškom Italijana gem je okončan.
12:38 08.10.2024
12:37 08.10.2024
00:34 08.10.2024
Dobro došli!
Pratićemo meč trećeg kola turnira u Šangaju, Novak Đoković igra protiv Flavija Tobolija.